Gole Lewandowskiego i Urbańskiego. Podsumowanie weekendu polskich piłkarzy

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGole Lewandowskiego i Urbańskiego. Podsumowanie weekendu polskich piłkarzy

Robert Lewandowski kontynuuje dobrą passę w lidze hiszpańskiej i zdobył kolejne dwie bramki, zostając jednym z bohaterów meczu z Villarreal. Kacper Urbański zanotował premierowe trafienie we włoskiej Serie A. Zdecydowanie mniej powodów do radości ma Paweł Dawidowicz, który za nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał czerwoną kartkę i osłabił Hellas Werona. Zapraszamy na podsumowanie weekendu w wykonaniu polskich piłkarzy.

Drugi dublet Lewandowskiego w tym sezonie La Liga

W jednym z hitów La Ligi FC Barcelona wygrała aż 5:1 na wyjeździe z Villarrealem. Drugi dublet w tym sezonie zanotował Robert Lewandowski. Mogło być lepiej, jednak nie wykorzystał rzutu karnego i nie skompletował hattricka. Obie bramki zdobył w pierwszej połowie. Najpierw wykorzystał prostopadłe podanie od Pablo Torre, a następnie przytomnie zachował się w polu karnym i w ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza. Po sześciu kolejkach FC Barcelona prowadzi w lidze z kompletem punktów, a Robert Lewandowski pozostaje liderem klasyfikacji strzelców. Ma sześć bramek.

Premierowe trafienie Kacpra Urbańskiego w Serie A

Kacper Urbański zdobył premierową bramkę w swojej karierze we włoskiej Serie A. Młody pomocnik wyszedł w pierwszym składzie wyjazdowego meczu Bolonii z Monzą. Dobrze pokazał się w polu karnym i strzałem głową pokonał rywala. Bologna wygrała 2:1. Mecz z ławki oglądał Łukasz Skorupski.

Fatalnie zachował się Paweł Dawidowicz z Hellasu Werona. Już w 21. minucie przy wyniku 1:1 z Torino otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie rywala. Jego zespół przegrał 2:3. W barwach Torino cały od pierwszej minuty grał Sebastian Walukiewicz, a na ostatnie 25 minut wszedł Karol Linetty.

Cały mecz na ławce Cagliari Calcio przesiedział Mateusz Wieteska. Jego drużyna przegrała u siebie 0:2 z Empoli, w którego kadrze zabrakło kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego. Również na ławce mecz spędził Filip Marchwiński, który nie może przebić się do składu Lecce. Zespół ten zremisował u siebie 2:2 z Parmą, w której zabrakło kontuzjowanych Adriana Benedyczka i Mateusza Kowalskiego. Poza kadrą AS Roma pozostaje Nicola Zalewski. Rzymianie wygrali u siebie 3:0 z Udinese.

Pełny mecz Bednarka. Kiwior wszedł w hicie

Jan Bednarek rozegrał kolejne pełne spotkanie w barwach Southampton. Długo zanosiło się na premierowe zwycięstwo w Premier Leauge. Niestety w piątej minucie doliczonego czasu gry Ipswich Town doprowadziło do wyrównania i skończyło się 1:1. Jakub Kiwior wszedł na ostatnie 20 minut w wyjazdowym meczu Arsenalu z Manchesterem City. Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia 2:1. W ósmej minucie doliczonego czasu gry The Citizens doprowadzili do remisu.

Mecz West Hamu United z Chelsea z poziomu ławki rezerwowych oglądał Łukasz Fabiański. Młoty przegrały u siebie 0:3. Poza kadrą Brighton na mecz z Nottingham Forest znalazł się Jakub Moder. Mecz zakończył się remisem 2:2. Matty Cash leczy kontuzje i nie znalazł się w zespole Aston Villi na domowy mecz z Wolverhampton, który skończył się 3:1. Uraz leczy też Jakub Stolarczyk z Leicester City, który zremisował 1:1 z Evertonem.

Asysta Kamińskiego w meczu z mistrzem Niemiec

Dwóch Polaków oglądaliśmy w niezwykle ciekawym meczu Bayeru Leverkusen z VfL Wolfsburg. Goście prowadzili już 1:0 i 3:2, jednak po bramce w doliczonym czasie gry przegrali 3:4. Asystę przy bramce na 2:2 zanotował Jakub Kamiński. Niestety słabiej zagrał bramkarz Kamil Grabara, który przepuścił aż cztery strzały. W pierwszym składzie Holstein Kiel wyszedł Tymoteusz Puchacz. Zagrał pierwszą połowę i spisał się solidnie. Jego zespół zremisował na wyjeździe 2:2 z VfL Bochum.

Ponad 20 minut w meczu domowym St. Pauli z RB Lipsk dostał Adam Dźwigała. Z jego udziałem defensywa zachowała czyste konto i skończyło się bezbramkowym remisem. Poza kadrą Augsburga pozostaje kontuzjowany Robert Gumny. Augsburg przegrał u siebie 2:3 z FSV Mainz.

Czyste konto Bułki i nokaut w meczu Nicei

Marcin Bułka zachował czyste konto w meczu OGC Nice przeciwko St. Etienne. Zespół Polaka znokautował rywala i skończyło się spektakularnym 8:0. Cały mecz w barwach RC Lens rozegrał Przemysław Frankowski. Jego drużyna na wyjeździe zremisowała 1:1 z Rennes. Polak rozegrał solidne zawody. Poza kadrą AS Monaco pozostaje kontuzjowany Radosław Majecki. Drużyna z Księstwa wygrała 3:1 z Le Havre i zrównała się punktami z PSG.

Kolejne czyste konto Słowika w Turcji. Szymański przegrał w hicie

W hicie tureckiej ligi zagrał Sebastian Szymański. Niestety zespół prowadzony przez Jose Mourinho przegrał u siebie 1:3 z Galatasaray i traci już pięć punktów w tabeli. Kolejne czyste konto w tureckiej Super Lig zachował Jakub Słowik. Jego Konyaspor bezbramkowo zremisował z Sivassporem. W drużynie gości na 15 minut wszedł Jan Biegański. Cały mecz w barwach Antalyasporu rozegrał Jakub Kałuziński. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Kasimpasą. Kacper Kozłowski i jego Gaziantep grają w niedzielę. Basaksehir Krzysztofa Piątka i Patryka Szysza w tej kolejce pauzuje.