Polska – Portugalia 1:3. Nie było sensacji na Narodowym

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiPolska – Portugalia 1:3. Nie było sensacji na Narodowym

Niestety Polska przegrała 1:3 z Portugalią w ramach trzeciej kolejki grupy 1 dywizji A Ligi Narodów. Spotkanie rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku dominowali rywale. Autorem honorowego trafienia dla biało-czerwonych był Piotr Zieliński. Kolejny pojedynek Polaków we wtorek, gdy ponownie w Warszawie podejmą Chorwatów.

Dominacja Portugalczyków w Warszawie

Przed rozpoczęciem meczu w Warszawie liczyliśmy na to, że Polacy nawiążą walkę z faworyzowanym rywalem. Od początku jednak na boisku oglądaliśmy pełną dominację przyjezdnych. W wielu sytuacjach ratował nas Łukasz Skorupski, efektownie broniąc strzały Portugalczyków. Niestety tak było do 26. minuty. Bernardo Silva dopadł do zgranej piłki i było 0:1. Minęło nieco ponad 10 minut i było 0:2. Rafael Leao uderzył w słupek, a piłkę do bramki dobił Cristiano Ronaldo.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Polacy próbowali się odgrywać, jednak brakowało im argumentów. Z drugiej strony raz po raz musieli mierzyć się z naporem Portugalczyków. Nadzieje biało-czerwonym w 78. minucie przywrócił Piotr Zieliński, który wywalczył piłkę w polu karnym rywali i pewnym strzałem pokonał Diogo Costę. Niestety na więcej nie było nas stać. W 90. minucie wynik na 1:3 ustalił Jan Bednarek, który trafił do własnej siatki. W meczu w Warszawie w reprezentacji Polski zadebiutowali  Maximilian Oyedele i Michael Ameyaw.

Polska – Portugalia 1:3 (0:2)

We wtorek starcie z Chorwacją

Po trzech kolejkach grupy 1 dywizji A Polacy zajmują trzecie miejsce. Do tej pory wygrali tylko raz, gdy pokonali na wyjeździe Szkotów. Kolejne spotkanie rozegrają we wtorek 15 października na Stadionie Narodowym. Zmierzą się z Chorwatami, z którymi miesiąc temu przegrali na wyjeździe 0:1. Ponownie to rywale z Bałkanów będą faworytami, jednak biało-czerwoni przed własną publicznością chcą sprawić niespodziankę i zgarnąć punkty. Muszą zagrać zdecydowanie lepiej, niż z Portugalczykami. Zadanie nie będzie proste.