VIVE Kielce w Final Four Ligi Mistrzów szczypiornistów! Pewny awans do półfinału

Strona głównaPiłka ręcznaLM piłkarzy ręcznychVIVE Kielce w Final Four Ligi Mistrzów szczypiornistów! Pewny awans do półfinału

Zespół VIVE Kielce pokonało u siebie francuskie Montpellier 30:22 i przypieczętował awans do czwórki najlepszych drużyn klubowych w piłce ręcznej. Kielecka drużyna tym samym wraca do Final Four Ligi Mistrzów szczypiornistów po dwóch latach nieobecności.

Wyrównany początek

Mimo, że Vive wygrało pierwszą połowę 15:8, a więc znaczącą różnicą bramek, to początek spotkania był bardzo wyrównany. Przez pierwsze dziesięć minut meczu obie drużyny szły punkt w punkt, a na tablicy wyników w pewnym momencie widniał wynik remisowy – 4:4. Następnie jednak trzy bramki z rzędu dołożył polski zespół, budując stosunkowo bezpieczną przewagę. Prowadzenia, które wówczas wypracowało sobie Vive, nie oddało już do ostatniego gwizdka.

Fenomenalny występ Wolffa, Karalek z największą ilością bramek

Bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz polskiego drużyny – Andreas Wolff. Niemiecki golkiper skutecznie interweniował w przypadku aż 13. rzutów zawodników Montpellier i tym samym odsetek jego obron w tym spotkaniu wyniósł aż 48%.

Najlepszym strzelcem mistrza Polski był Artsem Karalek, który do siatki rywala trafił siedmiokrotnie. Po cztery bramki na swoim koncie odnotowali z kolei Nicolas Tournat, Dylan Nahi oraz Arkadiusz Moryto.

Łomża Vive Kielce – Montpellier HB 30:22 (15:8)