STS KOD PROMOCYJNY

339 zawodników walczyło w Lublinie o tytuł. 34. Mistrzostwa Polski w karate klasycznym

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaInne339 zawodników walczyło w Lublinie o tytuł. 34. Mistrzostwa Polski w karate...

Poznaliśmy najlepszych zawodników w kraju w karate klasycznym. Rywalizacja, która toczyła się w Lublinie pozwoliła wyłonić najlepszych zawodniczki i zawodników oraz zespołu w Polsce.

Szansa na mistrzostwa!

Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych – od młodzika, przez kadeta, juniora aż po młodzieżowców i seniorów.

Dzięki prowadzonemu od lat systemowi szkolenia zawody stały na bardzo wysokim poziomie technicznym. Dużo było widowiskowych akcji – powiedział prezes Polskiego związku Karate Tradycyjnego, Andrzej Maciejewski.

Turniej o mistrzostwo Polski miał jednak także drugi cel – Mistrzostwa w znacznej mierze decydować będą o tym, kto będzie nas reprezentować w październikowych mistrzostwach i Pucharze Europy dzieci we włoskim Rimini – dodaje Maciejewski.

Kraków górą

Dwie ostatnie kategorie – młodzieżowców i seniorów – należy jednak po części traktować jako jedną. W kilku konkurencjach nie było podziału na te kategorie. Mistrzami Polski w en-bu mieszanym zostali Justyna Barańska-Ryżlak i Paweł Barański. Ten wygrał także tytuł w en-bu mężczyzn wraz z Mariuszem Barańskim.

W kacie drużynowej kobiet i mężczyzn, oraz kumite drużynowym kobiet wygrał Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. W kumite mężczyzn triumfowało Towarzystwo Sportowe Aleksandrów Łódzki. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego wygrywało także w kategoriach fuku-go kobiet (Klaudia Wajda) i mężczyzn (Patryk jarosz), kacie indywidualnej mężczyzn (Krzysztof Buczek) oraz kumite kobiet (Klaudia Wajda).

Zwycięstwa zaliczyła także Maria Wysogląd z MUKS-u w Bytomiu w kacie indywidualnej kobiet. Wygrał także Dawid Rojowski z Kluczborskiego Klubu Karate w kumite indywidualne mężczyzn.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...