339 zawodników walczyło w Lublinie o tytuł. 34. Mistrzostwa Polski w karate klasycznym

Strona głównaInne339 zawodników walczyło w Lublinie o tytuł. 34. Mistrzostwa Polski w karate...

Poznaliśmy najlepszych zawodników w kraju w karate klasycznym. Rywalizacja, która toczyła się w Lublinie pozwoliła wyłonić najlepszych zawodniczki i zawodników oraz zespołu w Polsce.

Szansa na mistrzostwa!

Zawody rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych – od młodzika, przez kadeta, juniora aż po młodzieżowców i seniorów.

Dzięki prowadzonemu od lat systemowi szkolenia zawody stały na bardzo wysokim poziomie technicznym. Dużo było widowiskowych akcji – powiedział prezes Polskiego związku Karate Tradycyjnego, Andrzej Maciejewski.

Turniej o mistrzostwo Polski miał jednak także drugi cel – Mistrzostwa w znacznej mierze decydować będą o tym, kto będzie nas reprezentować w październikowych mistrzostwach i Pucharze Europy dzieci we włoskim Rimini – dodaje Maciejewski.

Kraków górą

Dwie ostatnie kategorie – młodzieżowców i seniorów – należy jednak po części traktować jako jedną. W kilku konkurencjach nie było podziału na te kategorie. Mistrzami Polski w en-bu mieszanym zostali Justyna Barańska-Ryżlak i Paweł Barański. Ten wygrał także tytuł w en-bu mężczyzn wraz z Mariuszem Barańskim.

W kacie drużynowej kobiet i mężczyzn, oraz kumite drużynowym kobiet wygrał Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. W kumite mężczyzn triumfowało Towarzystwo Sportowe Aleksandrów Łódzki. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego wygrywało także w kategoriach fuku-go kobiet (Klaudia Wajda) i mężczyzn (Patryk jarosz), kacie indywidualnej mężczyzn (Krzysztof Buczek) oraz kumite kobiet (Klaudia Wajda).

Zwycięstwa zaliczyła także Maria Wysogląd z MUKS-u w Bytomiu w kacie indywidualnej kobiet. Wygrał także Dawid Rojowski z Kluczborskiego Klubu Karate w kumite indywidualne mężczyzn.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...