Bartosz Łosiak i Michał Bryl w 1/8 finału Beach ProTour Elite16 w Ostrawie

Strona głównaInneBartosz Łosiak i Michał Bryl w 1/8 finału Beach ProTour Elite16 w...

Bartosz Łosiak i Michał Bryl wygrali 2:0 w swoim ostatnim grupowym meczu z Czechami Krystofem Janem Olivą i Tadeasem Trousilem. Dzięki temu zajęli drugie miejsce w grupie C i awansowali do 1/8 finału. Tam w walce o ćwierćfinał turnieju Beach ProTour Elite16 w Ostrawie zmierzą się z Amerykanami Milesem Partainem i Andy Beneshem. Spotkanie 1/8 finału zaplanowano na sobotę 3 czerwca. 

Pewne zwycięstwo z Czechami na zakończenie grupy C

Polacy musieli wygrać z Czechami Krystofem Janem Olivą i Tadeasem Trousilem, aby zapewnić sobie awans minimum do 1/8 finału prestiżowego turnieju Beach ProTour Elite16 w Ostrawie. To się udało. Nasi siatkarze plażowi byli stroną dominującą i wyraźnie wygrali z niżej notowanymi rywalami. Ich zwycięstwo w ani jednym secie nie było zagrożone. Ostatecznie skończyło się 21:14, 21:14 i to biało-czerwoni grają dalej. Czesi pożegnali się z turniejem na etapie rywalizacji grupowej. 

Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C. W czwartek wygrali jeszcze 2:0 z Brazylijczykami Vitorem Felipe i Renato (21:13, 21:15). Niestety w pierwszym piątkowym meczu musieli uznać wyższość Włochów Alexa Ranghieriego i Adriana Crambuli. Mecz zakończył się 1:2 (18:21, 21:17, 14:16). Tym samym to Włosi awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału, a Polacy zajęli drugie miejsce w grupie i zagrają w 1/8 finału. 

Mecz z Amerykanami w 1/8 finału 

Polacy o awans do ćwierćfinału zagrają w sobotę 3 czerwca o 13:00. Wtedy zmierzą się z Milesem Partainem i Andy Beneshem ze Stanów Zjednoczonych. Będzie to pierwszy mecz w historii pomiędzy tymi parami. Faworytami są Polacy, którzy są wyżej notowani w światowym rankingu. Ich rywale do turnieju głównego przebijali się przez kwalifikacje. W fazie grupowej wygrali 1 z 3 meczów i do fazy play-off awansowali z trzeciego miejsca w grupie. Liczymy na to, że polscy siatkarze plażowi potwierdzą swoją przewagę w umiejętnościach i awansują do najlepszej ósemki turnieju Beach ProTour Elite16 w czeskiej Ostrawie.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...