Biało-czerwoni z awansem na mistrzostwa świata w unihokeju

Strona głównaInneBiało-czerwoni z awansem na mistrzostwa świata w unihokeju

Biało-czerwoni pokonali w meczu barażowym 9:6 Hiszpanów i awansowali na mistrzostwa świata w unihokeju. Turniej eliminacyjny rozegrano w Łochowie. Polacy w fazie grupowej zajęli drugie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Lepsi okazali się Czesi, dlatego nasza reprezentacja walczyła w barażu. Ten ułożył się po myśli biało-czerwonych, którzy cieszą się z awansu. Turniej finałowy odbędzie się w szwedzkim Malmö.

Drugie miejsce w fazie grupowej

W ostatnich dniach w Łochowie rozegrano turniej eliminacji do mistrzostw świata w unihokeju. Udział w zawodach wzięło osiem drużyn, które podzielono na dwie grupy. Polacy trafili do grupy D. Tam na początek mierzyli się z Austriakami. Po wyrównanym meczu skończyło się 6:6. W drugim spotkaniu biało-czerwoni rywalizowali z Węgrami. Nasi reprezentanci od początku postawili na bardzo uważną, czasami wręcz heroiczną grę w obronie. Opłaciło się, ponieważ bramki zdobyli Daniel Surdyn i Emil Karkulowski i to biało-czerwoni wygrali 2:0

Na zakończenie rywalizacji czekał nas mecz z Czechami. To jedna z najlepszych drużyn w Europie i potwierdziła to w Łochowie. Niestety mecz ten od początku do końca toczył się pod dyktando gości, którzy wygrali aż 15:0. W drugim meczu grupowym padł korzystny dla Polaków wynik i to nasza reprezentacja z drugiego miejsca awansowała do barażu

Awans poprzez baraże

Decydujące spotkanie rozegrano w niedzielę. Biało-czerwoni rywalizowali z Hiszpanami, a stawką tego meczu był awans na mistrzostwa świata w unihokeju, które odbędą się w szwedzkim Malmö. Spotkanie rozpoczęło się od ataków Hiszpanów, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. Polacy nie składali broni i jeszcze w pierwszej tercji doprowadzili do wyrównania 2:2. Kluczowa okazała się druga tercja, którą Polacy wygrali 4:1. W ostatniej tercji Hiszpanie szybko odrobili dwie bramki, jednak później inicjatywę przejęli biało-czerwoni. Ten fragment gry zakończył się wynikiem 3:3. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:6 i to gospodarze cieszą się z wywalczenia przepustki na turniej finałowy.