STS KOD PROMOCYJNY

Cavaliada 2022. Prawdziwe święto jeździectwa w Krakowie!

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneCavaliada 2022. Prawdziwe święto jeździectwa w Krakowie!

Już 17 lutego rozpocznie się finał cyklu Cavaliada Tour, któremu towarzyszyć będzie również Finał Ligi Europy Centralnej w Pucharze Świata. Pierwszy raz miastem gospodarzem decydujących występów jeździeckich w tym cyklu będzie Kraków, a rywalizacja potrwa do 20 lutego i odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. Poza sportowymi emocjami organizatorzy zadbali także o liczne dodatkowe atrakcje dla kibiców, a w gronie sportowców będziemy oglądać liczną reprezentację biało-czerwonych. 

Konkursy zaliczane do Pucharu Świata

Najważniejszym elementem programu są bez wątpienia konkursy, których wyniki będą zaliczane do Pucharu Świata. Mowa o trzech startach podczas Cavaliady. Pierwszym jest konkurs szybkości, który odbędzie się w czwartek. W piątek sportowcy pojadą w konkursie 150 centymetrów z rozgrywkę, a w niedzielę na zakończenie rywalizacji Grand Prix 155 centymetrów o nagrodę PKO Banku Polskiego. Te starty są bardzo ważne, ponieważ trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej Ligi Europy Centralnej awansuje do Finału Pucharu Świata w Lipsku. Zawody te odbędą się w kwietniu. 

O awansie wciąż mogą marzyć Polacy, w tym przede wszystkim Dawid Kubiak (zajmuje 4. miejsce w Lidze Europy) oraz Jarosław Skrzyczyński (siódme miejsce). Do awansu do Finału Pucharu Świata potrzebują znakomitych przejazdów w Krakowie i odrobiny szczęścia, z którym wiązałyby się słabsze pokazy ich rywali. Liderem Ligi Europy jest Zoltan Czekus (Węgry), a za nim plasują się Andrius Petrovas (Litwa) i Angelos Touloupis (Grecja). 

Klasyfikacja Cavaliada Tour

W Krakowie odbędzie się finał Cavaliada Tour, dlatego ta klasyfikacja również powinna interesować kibiców. Podczas krakowskiej imprezy odbędą się dwa punktowane konkursy pucharowe, które zadecydują o ostatecznych rozstrzygnięciach. Tu liderem pozostaje Angelos Touloupis z Grecji, a na podium znajdują się także Jarosław Skrzyczyński i Tomasz Miśkiewicz. 

Poza głównymi konkursami odbędzie się także szereg mniejszych zawodów jeździeckich, w tym również w kategoriach młodzieżowych, a także Halowy Puchar Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...