Cavaliada 2022. Prawdziwe święto jeździectwa w Krakowie!

Strona głównaInneCavaliada 2022. Prawdziwe święto jeździectwa w Krakowie!

Już 17 lutego rozpocznie się finał cyklu Cavaliada Tour, któremu towarzyszyć będzie również Finał Ligi Europy Centralnej w Pucharze Świata. Pierwszy raz miastem gospodarzem decydujących występów jeździeckich w tym cyklu będzie Kraków, a rywalizacja potrwa do 20 lutego i odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. Poza sportowymi emocjami organizatorzy zadbali także o liczne dodatkowe atrakcje dla kibiców, a w gronie sportowców będziemy oglądać liczną reprezentację biało-czerwonych. 

Konkursy zaliczane do Pucharu Świata

Najważniejszym elementem programu są bez wątpienia konkursy, których wyniki będą zaliczane do Pucharu Świata. Mowa o trzech startach podczas Cavaliady. Pierwszym jest konkurs szybkości, który odbędzie się w czwartek. W piątek sportowcy pojadą w konkursie 150 centymetrów z rozgrywkę, a w niedzielę na zakończenie rywalizacji Grand Prix 155 centymetrów o nagrodę PKO Banku Polskiego. Te starty są bardzo ważne, ponieważ trzech najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej Ligi Europy Centralnej awansuje do Finału Pucharu Świata w Lipsku. Zawody te odbędą się w kwietniu. 

O awansie wciąż mogą marzyć Polacy, w tym przede wszystkim Dawid Kubiak (zajmuje 4. miejsce w Lidze Europy) oraz Jarosław Skrzyczyński (siódme miejsce). Do awansu do Finału Pucharu Świata potrzebują znakomitych przejazdów w Krakowie i odrobiny szczęścia, z którym wiązałyby się słabsze pokazy ich rywali. Liderem Ligi Europy jest Zoltan Czekus (Węgry), a za nim plasują się Andrius Petrovas (Litwa) i Angelos Touloupis (Grecja). 

Klasyfikacja Cavaliada Tour

W Krakowie odbędzie się finał Cavaliada Tour, dlatego ta klasyfikacja również powinna interesować kibiców. Podczas krakowskiej imprezy odbędą się dwa punktowane konkursy pucharowe, które zadecydują o ostatecznych rozstrzygnięciach. Tu liderem pozostaje Angelos Touloupis z Grecji, a na podium znajdują się także Jarosław Skrzyczyński i Tomasz Miśkiewicz. 

Poza głównymi konkursami odbędzie się także szereg mniejszych zawodów jeździeckich, w tym również w kategoriach młodzieżowych, a także Halowy Puchar Polski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...