Cenne zwycięstwo Gwiazdy Bydgoszcz na otwarcie II rundy Pucharu Europy ETTU w tenisie stołowym

Autor
Strona głównaInneCenne zwycięstwo Gwiazdy Bydgoszcz na otwarcie II rundy Pucharu Europy ETTU w...

Zawodnicy Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz wygrali 3:1 z CSS SZAK Odorheiu Secuiesc z Rumunii. Mecz ten otwierał zmagania w grupie C Pucharu Europy ETTU w tenisie stołowym. Bydgoszczan do zwycięstwa poprowadził Vladislav Ursu z Mołdawii, który wygrał dwa mecze. Trzecie zwycięstwo dołożył Artur Grela. W sobotę Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra z SF SKK El Nino Praga z Czech. Zawody odbywają się w Rumunii. 

Świetny początek i zwycięstwo z gospodarzami 

Pierwszy turniej grupy C Pucharu Europy ETTU odbywa się w Rumunii. Na początek zespół Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz mierzył się z gospodarzami CSS SZAK Odorheiu Secuiesc. Pierwszy przy stole pojawił się Mołdawianin Vladislav Ursu. Bez większych problemów pokonał 3:0 Tamasa Szabollcsa. Później w zespole Gwiazdy Bydgoszcz wystąpił Leonardo Mutti. Tym razem przedstawiciel polskiego zespołu przegrał 1:3. Na tablicy wyników było 1:1. 

Później oglądaliśmy bardzo emocjonujący bój z udziałem Artura Greli. Polak przegrał już 1:2 z Szilardem Gyorgy, jednak zdołał odwrócić losy meczu. Wygrał 3:2 i Gwiazda prowadziła 2:1. Zwycięstwo 3:1 przypieczętował niezawodny Vladislav Ursu. Tym razem bez większych problemów pokonał 3:0 Sebastian Loso. Zespół Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz potwierdził swoje aspiracje do awansu do fazy pucharowej. W ubiegłym sezonie dotarli do ćwierćfinału Pucharu Europy ETTU. 

CSS SZAK Odorheiu Secuiesc – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 1:3

Z kim jeszcze Gwiazda Bydgoszcz zagra w Rumunii?

Już w sobotę drugi mecz z udziałem Gwiazdy Bydgoszcz. Tym razem polski zespół zmierzy się z SF SKK El Nino Praga z Czech. Zespół ten w pierwszym meczu po emocjonującym starciu pokonał 3:2 De Boer Taverzo z Holandii. Z ostatnim zespołem bydgoszczanie zagrają w niedzielę. Awans do III rundy Pucharu Europy ETTU wywalczą dwie najlepsze drużyny z turnieju w Rumunii. Liczymy na to, że w tym gronie znajdą się bydgoszczanie. Awans mogą przypieczętować już w sobotę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...