Dwóch Polaków w finale otwierających sezon zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze

Strona głównaInneDwóch Polaków w finale otwierających sezon zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym...

Za nami pierwsze zawody obecnego sezonu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozegrane zostały w egipskim Kairze. Do wielkiego finału awansowało dwóch reprezentantów Polski: Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Pierwszy skończył na 9. miejscu, a drugi zajął w finale 11. miejsce. Na półfinale swój start skończył Kamil Kasperczak, a w kwalifikacjach odpadł Jarosław Świderski. Zwycięzcą premierowych zawodów w tym sezonie został Francuz Christopher Patte, który wyprzedził Węgrów Csabę Bohma i Balazsa Szepa. 

Dobry start Polaków w Kairze

Od początku zawodów z dobrej strony pokazywali się Polacy. Na etapie eliminacji odpadł tylko Jarosław Świderski. Do półfinału awansowali bez większych problemów: Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Ostatecznie w wielkim finale zobaczyliśmy tylko tych dwóch ostatnich. Finałowa rywalizacja rozpoczęła się od starć szermierczych, gdzie obaj wygrali po dwie walki i nieco poprawili stan swoich punktów. Kolejną konkurencją był wyścig na pływalni na dystansie 200 metrów. Tu nieco lepiej zaprezentował się Gutkowski, który zajął 10. miejsce. Dwa oczka niżej sklasyfikowano Ławrynowicza. 

Po pływalni zawodnicy przenieśli się na parkour. Pierwszy wystartował Daniel Ławrynowicz, który zanotował dwa punkty karne, ponieważ do mety przyjechał po czasie. Niestety aż dwie zrzutki w swojej próbie zanotował Łukasz Gutkowski. Nieco lepiej spisał się w laser runie, gdzie zajął 9. miejsce i na tej lokacie też zakończył finałowe zmagania. Daniel Ławrynowicz dobiegł na 11. miejscu i też został sklasyfikowany na tym miejscu w klasyfikacji końcowej pierwszych zawodów Pucharu Świata. 

Wygrana Francuza Christophera Patte

Pierwsze zawody Pucharu Świata w tym sezonie wygrał Francuz Christopher Patte. W finałowym biegu wyprzedził Węgrów Csabę Bohma i Balazsa Szepa. Tuż za podium uplasowali się jeszcze Włoch Matte Cicinelli, Francuz Valentin Belaud i Węgier Gergerly Regos. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Arkadiusz Wrzosek kolejną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym

Arkadiusz Wrzosek po raz trzeci wejdzie do klatki organizacji KSW. Tym razem będzie jedną z gwiazd gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym,...