STS KOD PROMOCYJNY

Dwóch Polaków w finale otwierających sezon zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDwóch Polaków w finale otwierających sezon zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym...

Za nami pierwsze zawody obecnego sezonu Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które rozegrane zostały w egipskim Kairze. Do wielkiego finału awansowało dwóch reprezentantów Polski: Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Pierwszy skończył na 9. miejscu, a drugi zajął w finale 11. miejsce. Na półfinale swój start skończył Kamil Kasperczak, a w kwalifikacjach odpadł Jarosław Świderski. Zwycięzcą premierowych zawodów w tym sezonie został Francuz Christopher Patte, który wyprzedził Węgrów Csabę Bohma i Balazsa Szepa. 

Dobry start Polaków w Kairze

Od początku zawodów z dobrej strony pokazywali się Polacy. Na etapie eliminacji odpadł tylko Jarosław Świderski. Do półfinału awansowali bez większych problemów: Kamil Kasperczak, Łukasz Gutkowski i Daniel Ławrynowicz. Ostatecznie w wielkim finale zobaczyliśmy tylko tych dwóch ostatnich. Finałowa rywalizacja rozpoczęła się od starć szermierczych, gdzie obaj wygrali po dwie walki i nieco poprawili stan swoich punktów. Kolejną konkurencją był wyścig na pływalni na dystansie 200 metrów. Tu nieco lepiej zaprezentował się Gutkowski, który zajął 10. miejsce. Dwa oczka niżej sklasyfikowano Ławrynowicza. 

Po pływalni zawodnicy przenieśli się na parkour. Pierwszy wystartował Daniel Ławrynowicz, który zanotował dwa punkty karne, ponieważ do mety przyjechał po czasie. Niestety aż dwie zrzutki w swojej próbie zanotował Łukasz Gutkowski. Nieco lepiej spisał się w laser runie, gdzie zajął 9. miejsce i na tej lokacie też zakończył finałowe zmagania. Daniel Ławrynowicz dobiegł na 11. miejscu i też został sklasyfikowany na tym miejscu w klasyfikacji końcowej pierwszych zawodów Pucharu Świata. 

Wygrana Francuza Christophera Patte

Pierwsze zawody Pucharu Świata w tym sezonie wygrał Francuz Christopher Patte. W finałowym biegu wyprzedził Węgrów Csabę Bohma i Balazsa Szepa. Tuż za podium uplasowali się jeszcze Włoch Matte Cicinelli, Francuz Valentin Belaud i Węgier Gergerly Regos. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...