STS KOD PROMOCYJNY

Eliminacje motorowodnych MŚ w Żninie. Polacy na podium!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaInneEliminacje motorowodnych MŚ w Żninie. Polacy na podium!

W Żninie odbyła się druga w tym roku eliminacja motorowodnych Mistrzostw Świata Hydro GP. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach. W dwóch z nich bardzo dobrze poszło reprezentantom Polski.

Helikopter nad wodą

Zawody zakończono szybciej niż pierwotnie zakładano. Po rozegraniu dwóch biegów w F500 i F125 oraz jednego F250 podjęto decyzję o zakończeniu zawodów i uznaniu dotychczas uzyskanych wyników. Powodem decyzji był wypadek w drugim biegu mistrzowskiej Formuły 500.

Włoch Giuseppe Rossi zbliżył się do innego uczestnika rywalizacji, przez co doszło do ogromnego naporu powietrza. Podciśnienie wyrzuciło obie łodzie w powietrze, które po przekoziołkowaniu wpadły do wody. Obaj zawodnicy znaleźli się pod wodą.

Szybka akcja służby pozwoliła na przetransportowanie włoskiego zawodnika śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Polacy na szczycie

Sama rywalizacja była dość ciekawa, a przede wszystkim udana dla Polaków. Jedynie w klasie 250 zawodnicy znad Wisły znaleźli się poza podium. W niej triumfował Massimiliano Cremona z Włoch przed Waynem Turnerem z Wielkiej Brytanii oraz Nikolą Todorovem z Bułgarii.

W rywalizacji F125 triumfował zawodnik Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, Henryk Synoracki. 74-latek pokonał Joonasa Lembera z Estonii i Luce Finottiego z Włoch. W najwyższej klasie triumfował z kolei Węgier Attila Havas. Za jego plecami znalazł się Marcin Zieliński z KM H2O Szczecin. Podium uzupełnił pechowiec Rossi.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...