STS KOD PROMOCYJNY

Igrzyska Olimpijskie były blisko. Polskie rugbistki ze srebrem Igrzysk Europejskich

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaInneIgrzyska Olimpijskie były blisko. Polskie rugbistki ze srebrem Igrzysk Europejskich

Reprezentantki Polski w siedmioosobowej odmianie rugby uległy w finale Igrzysk Europejskich Wielkiej Brytanii 33:0. Oznacza to, że Brytyjki zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Dobre złego początki

Reprezentantki Polski swoje starcie półfinałowe miały rozpocząć około 11:30. Sęk w tym, że na przeszkodzie stanęły warunki atmosferyczne oraz… banery reklamujące Igrzyska Europejskie. Wiatr zwiał je na bramkę, co opóźniło rywalizację.

Na szczęście mimo prawie 1,5 godziny przerwy spotkanie doszło do skutku. Polki bez większych problemów poradziły sobie z rywalkami z Czech i awansowały do wielkiego finału. Zwycięstwo 29:7 przyczyniło się do tego, że gospodynie były o krok od awansu do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Igrzyska się oddaliły

Utytułowany zespół, który ma na koncie m. in. mistrzostwo Europy z ubiegłego roku mógł zapewnić sobie awans wygrywając w finale z Wielką Brytanią. Triumfatorki Igrzysk Europejskich zapewniają sobie udział w rywalizacji w Paryżu. Nawet brak zwycięstwa dałby im szanse na Igrzyska Olimpijskie.

Pozostałe dwie drużyny, które znalazłyby się na podium rywalizować będą w barażach interkontynentalnych. Pierwsze zapewniły sobie to Czeszki pokonując Belgijki. Na nasze nieszczęście dołączyły do nich reprezentantki Polski. Zdecydowanie uległy Brytyjkom, które na pewno pojadą na Igrzyska Olimpijskie. Polki muszą zadowolić się srebrem i zawalczyć o awans w barażach.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...