STS KOD PROMOCYJNY

Aż 14 medali Polaków w Pucharze Świata w kajakarstwie rozgrywanym w Poznaniu 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneAż 14 medali Polaków w Pucharze Świata w kajakarstwie rozgrywanym w Poznaniu 

W niedzielę 29 maja na poznańskiej Malcie odbywały się finały drugich zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne w sobotę, wszystkie finały przeniesiono na ostatni dzień zawodów. Dzięki temu byliśmy świadkami prawdziwej dominacji biało-czerwonych, którzy łącznie zdobyli aż 14 medali. Tym samym potwierdzili swoją wysoką formę na początku tego sezonu. W pierwszych zawodach Pucharu Świata przed tygodniem zdobyli 6 medali. Teraz wynik ten pobili ponad dwukrotnie. 

Cztery polskie zwycięstwa

Reprezentanci Polski w Poznaniu wygrali cztery konkurencje. Najlepsi w finale C2 500 metrów byli Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski. Kolejne złoto w tym sezonie dołożyły również panie w rywalizacji K4 500 metrów. W najlepszej osadzie popłynęły: Karolina Naja, Adrianna Kąkol, Anna Puławska i Dominika Putto. W tej samej konkurencji na trzecim miejscu finiszowały: Sandra Ostrowska, Martyna Klatt, Helena Wiśniewska i Julia Krajewska. 

Trzeci złoty medal dołożył duet Dominika Putto i Katarzyna Kołodziejczyk. Polki okazały się najlepsze w finale K2 200 metrów. W tej samej konkurencji na najniższym stopniu podium uplasowały się jeszcze Sandra Ostrowska i Martyna Klatt. Ostatni złoty krążek dla Polski w Poznaniu wywalczyła czwórka męska w C4 na 500 metrów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Arsen Śliwiński, Oleksiej Koliadycz, Aleksander Kitowski i Łukasz Witkowski. 

Pozostałe medale Polaków

Do tych medali Polacy dołożyli jeszcze 8 innych krążków. Srebrne medale wywalczyli: Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak (C2 500 metrów), Sylwia Szczerbińska, Katarzyna Szperkiewicz, Aleksandra Jacewicz i Julia Walczak (C4 500 metrów), Anna Puławska (K1 500 metrów) oraz Łukasz Witkowski i Dominik Nowacki (C2 1000 metrów). 

Ponadto brązowe medale dorzucili: Martyna Klatt i Sandra Ostrowska (K2 500 metrów), Marta Walczykiewicz (K1 200 metrów), Angelika Dorozińska, Amelia Braun, Magda Stanny i Patrycja Mendelska (C4 500 metrów), Wiktor Głazunow (C1 500 metrów). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...