Kolejny sukces polskiego strzelectwa. Mikst na podium zawodów PŚ w Granadzie

Strona głównaInneKolejny sukces polskiego strzelectwa. Mikst na podium zawodów PŚ w Granadzie

Klaudia Breś i Grzegorz Długosz zajęli trzecie miejsce w rywalizacji mikstów w zawodach Pucharu Świata w strzelectwie w hiszpańskiej Granadzie. Polski duet od początku rywalizacji spisywał się bardzo dobrze i pozostawał w walce o podium. Ostatecznie w pojedynku o brąz biało-czerwoni pokonali 17:13 duet z Portugalii. Dla Klaudii Breś to drugi medal w Granadzie, ponieważ dzień wcześniej zwyciężyła w konkurencji pistoletu pneumatycznego.

Klaudia Breś i Grzegorz Długosz na trzecim miejscu w Granadzie

Polski mikst Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Grzegorz Długosz (Gwardia Zielona Góra) zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w strzelectwie, które odbywają się w hiszpańskiej Granadzie. Biało-czerwoni doskonale zaprezentowali się w rywalizacji par mieszanych w konkurencji pistoletu na 10 metrów. Od początku spisywali się bardzo dobrze i awansowali do pojedynku o brązowy medal.

W małym finale ich przeciwnikami byli Joana Castelao i Joao Costa z Portugalii. Walka o brąz była wyrównana. W decydujących momentach większą celność zachowali Klaudia Breś i Grzegorz Długosz. Polacy wygrali 17:13 i cieszą się z kolejnego sukcesu polskiego strzelectwa w Granadzie. Złoty medal w tej konkurencji wywalczyli Niemcy Sandra Reitz i Michael Schwald. W wielkim finale pokonali oni 17:11 Bułgarów Mirosławę Minczewę i Samuila Donkowa. Na 26. miejscu sklasyfikowani zostali Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) i Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz)

Drugi medal Klaudii Breś w Granadzie

Brązowy medal mikstów wywalczony w sobotę to drugi krążek Klaudii Breś w Granadzie. Dzień wcześniej triumfowała ona w rywalizacji indywidualnej w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. W ten sposób po raz drugi w swojej karierze zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata i potwierdziła, że w Paryżu na Igrzyskach Olimpijskich może powalczyć o medal. Zawody w Granadzie zakończa się w niedzielę 18 lutego.