KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Strona głównaInneKTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń w tenisie stołowym i pewnie awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Choć już wcześniej były pewne pierwszego miejsca w grupie C, to jednak do Francji pojechały w najmocniejszym składzie i pewnie wygrały.

Pewne zwycięstwo Siarkopolu

Trener Zbigniew Nęcek zabrał do Francji najmocniejszy skład. Wszystko po to, aby kontynuować swoją zwycięską passę w drodze po obronę tytułu. Mistrzynie Polski nie dały żadnych szans rywalkom i ponownie wygrywały bardzo pewnie. Zajęcie pierwszego miejsca sprawia, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń powinny trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika.

Jako pierwsza przy stole pojawiła się Xiaoxin Yang. Zaczęła dobrze i ostatecznie straciła tylko jednego seta z Jeni Shao. Spotkanie zakończyło się 3:1 na korzyść zawodniczki Siarkopolu, choć było wyrównane. Drugie zwycięstwo odniosła Ying Han, która także w stosunku 3:1 pokonała Marie Migot. Zwycięstwo Siarkopolu na trudnym terenie we Francji przypieczętowała Elizabeta Samara. Bez większych problemów pokonała 3:0 Cameię Iacob. Dzięki temu mistrzynie Polski mogły wracać do kraju w kapitalnym nastroju. W grupie C Ligi Mistrzyń wygrały wszystkie cztery spotkania i nie straciły w nim żadnego seta.

Etival Clairefontaine ASRTT – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

W drodze po kolejne trofeum

Zespół KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg to obrońca tytułu najlepszej drużyny w Europie sprzed roku. W tym sezonie tenisistki stołowe mistrza Polski również wymieniane są w gronie głównych kandydatek do zwycięstwa w tych prestiżowych rozgrywkach. Awansowały już do ćwierćfinału, a swojego przeciwnika powinny poznać około 10 grudnia. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 17-22 stycznia 2023 roku. Do głównych rywalek Siarkopolu zalicza się francuskie zespoły Metz oraz Saint-Quentin. Trener Zbigniew Nęcek zna jednak możliwości swoich podopiecznych i liczy na kolejny spektakularny sukces w Europie.