STS KOD PROMOCYJNY

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń w tenisie stołowym i pewnie awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Choć już wcześniej były pewne pierwszego miejsca w grupie C, to jednak do Francji pojechały w najmocniejszym składzie i pewnie wygrały. 

Pewne zwycięstwo Siarkopolu 

Trener Zbigniew Nęcek zabrał do Francji najmocniejszy skład. Wszystko po to, aby kontynuować swoją zwycięską passę w drodze po obronę tytułu. Mistrzynie Polski nie dały żadnych szans rywalkom i ponownie wygrywały bardzo pewnie. Zajęcie pierwszego miejsca sprawia, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń powinny trafić na teoretycznie słabszego przeciwnika. 

Jako pierwsza przy stole pojawiła się Xiaoxin Yang. Zaczęła dobrze i ostatecznie straciła tylko jednego seta z Jeni Shao. Spotkanie zakończyło się 3:1 na korzyść zawodniczki Siarkopolu, choć było wyrównane. Drugie zwycięstwo odniosła Ying Han, która także w stosunku 3:1 pokonała Marie Migot. Zwycięstwo Siarkopolu na trudnym terenie we Francji przypieczętowała Elizabeta Samara. Bez większych problemów pokonała 3:0 Cameię Iacob. Dzięki temu mistrzynie Polski mogły wracać do kraju w kapitalnym nastroju. W grupie C Ligi Mistrzyń wygrały wszystkie cztery spotkania i nie straciły w nim żadnego seta. 

Etival Clairefontaine ASRTT – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3

W drodze po kolejne trofeum

Zespół KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg to obrońca tytułu najlepszej drużyny w Europie sprzed roku. W tym sezonie tenisistki stołowe mistrza Polski również wymieniane są w gronie głównych kandydatek do zwycięstwa w tych prestiżowych rozgrywkach. Awansowały już do ćwierćfinału, a swojego przeciwnika powinny poznać około 10 grudnia. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 17-22 stycznia 2023 roku. Do głównych rywalek Siarkopolu zalicza się francuskie zespoły Metz oraz Saint-Quentin. Trener Zbigniew Nęcek zna jednak możliwości swoich podopiecznych i liczy na kolejny spektakularny sukces w Europie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...