STS KOD PROMOCYJNY

Brązowy medal Mistrzostw Europy dla Piotra Kudłaszyka w podnoszeniu ciężarów!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyBrązowy medal Mistrzostw Europy dla Piotra Kudłaszyka w podnoszeniu ciężarów!

Mamy pierwszy sukces podczas Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się stolicy Albanii – Tiranie. W kategorii do 73 kg trzecie miejsce zajął Piotr Kudłaszyk.

Zawodnik Budowlanych Nowy Domyśl dostarczył sobie i innym sporych emocji. Dwa pierwsze podejścia zakończyły się nieudanymi próbami. Polak podszedł ponownie do ciężaru 181 kg i tym razem mu się udało. Jedna zaliczona próba w podrzucie dała Kudłaszczykowi srebro w podrzucie i brązowy medal w dwuboju z wynikiem 324 kg. Złoto trafiło do Turka Ozbeka, a srebro do Asanidze z Gruzji, który wyprzedził Polaka o… dwa kilogramy!

Kategoria do 73 kg mężczyzn:

  1. Muhammed Furkan Ozbek (Turcja) – 339 kg w dwuboju
  2. Kakhi Asanidze (Gruzja) – 326 kg w dwuboju
  3. Piotr Kudłaszyk (Polska) – 324 kg w dwuboju
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...