STS KOD PROMOCYJNY

Strzelectwo: Mistrzostwa Europy przeniesione z Rosji do Polski

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneStrzelectwo: Mistrzostwa Europy przeniesione z Rosji do Polski

Kolejna ważna i interesująca impreza odbędzie się w naszym kraju. We wrześniu we Wrocławiu rozgrywane będą Mistrzostwa Europy w strzelectwie. Zawody zostały odebrane Rosji ze względu na trwającą inwazję na Ukrainie.

European Shooting Confederation wobec sytuacji, jaka ma miejsce na wschodzie Europy zadecydowała o przeniesieniu ME do innego kraju.

Strzelnica WKS najważniejsza w Europie

Wybór padł na Polskę, a konkretnie na Wrocław. Impreza w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się w dniach od 5 do 18 września w konkurencjach karabinowych i pistoletowych seniorów na dystansie 50 i 25 metrów. Głównym miejscem mistrzostw będzie wrocławska strzelnica WKS Śląsk przy ulicy Świątnickie.

Za organizację z polskiej strony odpowiadać będzie Polski Związek Strzelectwa Sportowego, który ma… mało czasu na przygotowanie wszystkiego, bo od ME pozostało raptem pięć miesięcy. – To dla nas duże wyróżnienie, ale też spore wyzwanie logistyczne – przyznał w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Andrzej Kijowski, prezes PZSS.

Z mistrzostw na Igrzyska Olimpijskie

Ranga tegorocznych mistrzostw Europy w strzelectwie jeszcze bardziej rośnie z uwagi na to, że ME będą pierwszą możliwością zdobycia olimpijskich kwalifikacji. Nie tylko medale będą nagrodami dla sportowców, ale dodatkową premią będzie zapewnienie sobie udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024, które odbędą się w Paryżu.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...