Strzelectwo: Mistrzostwa Europy przeniesione z Rosji do Polski

Strona głównaInneStrzelectwo: Mistrzostwa Europy przeniesione z Rosji do Polski

Kolejna ważna i interesująca impreza odbędzie się w naszym kraju. We wrześniu we Wrocławiu rozgrywane będą Mistrzostwa Europy w strzelectwie. Zawody zostały odebrane Rosji ze względu na trwającą inwazję na Ukrainie.

European Shooting Confederation wobec sytuacji, jaka ma miejsce na wschodzie Europy zadecydowała o przeniesieniu ME do innego kraju.

Strzelnica WKS najważniejsza w Europie

Wybór padł na Polskę, a konkretnie na Wrocław. Impreza w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się w dniach od 5 do 18 września w konkurencjach karabinowych i pistoletowych seniorów na dystansie 50 i 25 metrów. Głównym miejscem mistrzostw będzie wrocławska strzelnica WKS Śląsk przy ulicy Świątnickie.

Za organizację z polskiej strony odpowiadać będzie Polski Związek Strzelectwa Sportowego, który ma… mało czasu na przygotowanie wszystkiego, bo od ME pozostało raptem pięć miesięcy. – To dla nas duże wyróżnienie, ale też spore wyzwanie logistyczne – przyznał w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Andrzej Kijowski, prezes PZSS.

Z mistrzostw na Igrzyska Olimpijskie

Ranga tegorocznych mistrzostw Europy w strzelectwie jeszcze bardziej rośnie z uwagi na to, że ME będą pierwszą możliwością zdobycia olimpijskich kwalifikacji. Nie tylko medale będą nagrodami dla sportowców, ale dodatkową premią będzie zapewnienie sobie udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024, które odbędą się w Paryżu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....