Strzelectwo: Mistrzostwa Europy przeniesione z Rosji do Polski

Strona głównaInneStrzelectwo: Mistrzostwa Europy przeniesione z Rosji do Polski

Kolejna ważna i interesująca impreza odbędzie się w naszym kraju. We wrześniu we Wrocławiu rozgrywane będą Mistrzostwa Europy w strzelectwie. Zawody zostały odebrane Rosji ze względu na trwającą inwazję na Ukrainie.

European Shooting Confederation wobec sytuacji, jaka ma miejsce na wschodzie Europy zadecydowała o przeniesieniu ME do innego kraju.

Strzelnica WKS najważniejsza w Europie

Wybór padł na Polskę, a konkretnie na Wrocław. Impreza w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się w dniach od 5 do 18 września w konkurencjach karabinowych i pistoletowych seniorów na dystansie 50 i 25 metrów. Głównym miejscem mistrzostw będzie wrocławska strzelnica WKS Śląsk przy ulicy Świątnickie.

Za organizację z polskiej strony odpowiadać będzie Polski Związek Strzelectwa Sportowego, który ma… mało czasu na przygotowanie wszystkiego, bo od ME pozostało raptem pięć miesięcy. – To dla nas duże wyróżnienie, ale też spore wyzwanie logistyczne – przyznał w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Andrzej Kijowski, prezes PZSS.

Z mistrzostw na Igrzyska Olimpijskie

Ranga tegorocznych mistrzostw Europy w strzelectwie jeszcze bardziej rośnie z uwagi na to, że ME będą pierwszą możliwością zdobycia olimpijskich kwalifikacji. Nie tylko medale będą nagrodami dla sportowców, ale dodatkową premią będzie zapewnienie sobie udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024, które odbędą się w Paryżu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...