Strona głównaInnePanthers Wrocław z kolejnym przekonującym zwycięstwem w European League of Football

Zawodnicy futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław przed własną publicznością efektownie wygrali 63:33 z węgierskim Fehervar Enthroners. Tym samym odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w rozgrywkach European League of Football, gdzie walczą najlepsze drużyny klubowe w Europie. Po czterech kolejkach wrocławianie zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej i pozostają w walce o awans do fazy pucharowej.

Pewne zwycięstwo wrocławskich Panter

Gracze Panthers Wrocław przed własną publicznością chcieli zrehabilitować się za porażkę w Berlinie z tamtejszym Berlin Thunder. Tydzień temu mistrzowie Polski przegrali 27:36. Teraz powrócili na zwycięską ścieżkę. We Wrocławiu mierzyli się z Węgrami z Fehervar Enthroners. Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 14:0. Po przerwie rozpędzeni wrocławianie kontynuowali dobrą passę, jednak momentami do głosu zaczynali dochodzić również Węgrzy. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy wyników było 42:13. Zespół Panthers Wrocław wyraźnie prowadził i tylko kataklizm mógł odebrać mu zwycięstwo.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Wciąż przewagę mieli wrocławianie, jednak nie zdobywali już tak wielu punktów. Na boisku pojawiło się kilkoro zmienników, co poniekąd zaważyło na skuteczności. Z drugiej strony trener Panthers Wrocław mógł sprawdzić w boju większą liczbę zawodników. Cały mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 63:33. Pod względem punktów to jeden z najlepszych wyników wrocławian w historii ich występów w rozgrywkach European League of Football. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Tony Tate i Dawid Brzozowski.

Panthers Wrocław – Fehervar Enthrones 63:33 (14:0, 28:13, 14:6, 7:14)

O awans będzie trudno

Drużyna Panthers Wrocław występuje w Konferencji Wschodniej. Po czterech kolejkach ma na koncie trzy zwycięstwa i zajmuje drugie miejsce. Bezpośredni awans do fazy pucharowej wywalczą zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugich miejsc. Będzie o to bardzo trudno. W Konferencji Wschodniej prowadzą Austriacy z Vikings Vienna. Kolejny mecz Panthers Wrocław rozegrają 2 lipca. Wówczas zmierzą się u siebie z Czechami z Prague Lions