STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentanci Polski z minimami na MŚ i ME w skokach do wody. Udane Grand Prix Polski w Poznaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneReprezentanci Polski z minimami na MŚ i ME w skokach do wody....

W kwietniu zorganizowano Grand Prix Polski w skokach do wody. Gospodarzem zawodów były poznańskie Termy Maltańskie, a udział w nich wzięło wielu reprezentantów Polski. Biało-czerwoni spisywali się znakomicie, a aż czworo zawodników uzyskało minima na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy, dzięki czemu zapewnili sobie start w tych imprezach mistrzowskich. Zawodnikami tymi są: Aleksandra Błażowska, Kaja Skrzek, Robert Łukaszewicz oraz Andrzej Rzeszutek. 

Skrzek lepsza od Błażowskiej – obie z kwalifikacjami 

Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska rywalizowały w skokach do wody z trampoliny jednometrowej. Lepiej poradziła sobie ta pierwsza, która ostatecznie wygrała poznańskie Grand Prix Polski. Zawodniczka reprezentująca na co dzień AZS Politechnikę Łódzką zgromadziła łącznie 252,35 punktów. Tym samym bardzo wyraźnie przekroczyła minimum związkowe, które ustalono na poziomie 230 punktów. Dzięki temu Polka może już myśleć o wyjeździe na mistrzostwa świata do Budapesztu oraz na mistrzostwa Europy do Rzymu. 

Pewna awansu jest także Aleksandra Błażowska, która w Poznaniu przegrała tylko z Kają Skrzek. Zawodniczka Stali Rzeszów rzutem na taśmę przekroczyła minimum związkowe i otrzymała łączne noty sędziowskie na poziomie 230,3 punktów. Tym samym o 0,3 punktu przekroczyła minimum. Obie zawodniczki zdominowały także rywalizację na trampolinie 3. metrowej. 

Dwóch Polaków z kwalifikacją

Minima na duże imprezy spełniło także dwóch Polaków. Większego problemu nie miał z nimi Andrzej Rzeszutek z AZS Politechniki Łódzkiej, który wygrał zawody mężczyzn na obu trampolinach i wysokim wynikiem punktowym zapewnił sobie prawo startu w Budapeszcie oraz w Rzymie. Dołączył do niego Robert Łukazewicz ze Stali Rzeszów, który w konkurencji skoków z wieży uzyskał 370,75 punktów i także zapewnił sobie prawo startu na mistrzowskich zawodach międzynarodowych. To spory sukces 21-letniego skoczka. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...