Reprezentanci Polski z minimami na MŚ i ME w skokach do wody. Udane Grand Prix Polski w Poznaniu

Strona głównaInneReprezentanci Polski z minimami na MŚ i ME w skokach do wody....

W kwietniu zorganizowano Grand Prix Polski w skokach do wody. Gospodarzem zawodów były poznańskie Termy Maltańskie, a udział w nich wzięło wielu reprezentantów Polski. Biało-czerwoni spisywali się znakomicie, a aż czworo zawodników uzyskało minima na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy, dzięki czemu zapewnili sobie start w tych imprezach mistrzowskich. Zawodnikami tymi są: Aleksandra Błażowska, Kaja Skrzek, Robert Łukaszewicz oraz Andrzej Rzeszutek. 

Skrzek lepsza od Błażowskiej – obie z kwalifikacjami 

Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska rywalizowały w skokach do wody z trampoliny jednometrowej. Lepiej poradziła sobie ta pierwsza, która ostatecznie wygrała poznańskie Grand Prix Polski. Zawodniczka reprezentująca na co dzień AZS Politechnikę Łódzką zgromadziła łącznie 252,35 punktów. Tym samym bardzo wyraźnie przekroczyła minimum związkowe, które ustalono na poziomie 230 punktów. Dzięki temu Polka może już myśleć o wyjeździe na mistrzostwa świata do Budapesztu oraz na mistrzostwa Europy do Rzymu. 

Pewna awansu jest także Aleksandra Błażowska, która w Poznaniu przegrała tylko z Kają Skrzek. Zawodniczka Stali Rzeszów rzutem na taśmę przekroczyła minimum związkowe i otrzymała łączne noty sędziowskie na poziomie 230,3 punktów. Tym samym o 0,3 punktu przekroczyła minimum. Obie zawodniczki zdominowały także rywalizację na trampolinie 3. metrowej. 

Dwóch Polaków z kwalifikacją

Minima na duże imprezy spełniło także dwóch Polaków. Większego problemu nie miał z nimi Andrzej Rzeszutek z AZS Politechniki Łódzkiej, który wygrał zawody mężczyzn na obu trampolinach i wysokim wynikiem punktowym zapewnił sobie prawo startu w Budapeszcie oraz w Rzymie. Dołączył do niego Robert Łukazewicz ze Stali Rzeszów, który w konkurencji skoków z wieży uzyskał 370,75 punktów i także zapewnił sobie prawo startu na mistrzowskich zawodach międzynarodowych. To spory sukces 21-letniego skoczka. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...