STS KOD PROMOCYJNY

Polki pewnie awansują do finału Beach Nations Cup!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaInnePolki pewnie awansują do finału Beach Nations Cup!

W miniony weekend mogliśmy podziwiać świetną postawę Polek w turnieju eliminacyjnym Beach Nations Cup w Ayr (Szkocja). Reprezentacja naszego kraju wygrała wszystkie mecze i awansowała do turnieju finałowego Pucharu Narodów, w którym będzie można wywalczyć kwalifikację do przyszłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Komplet zwycięstw

Każda reprezentacja składała się z dwóch par. Polskę reprezentowały duety Katarzyna Kociołek/Marta Łodej oraz Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz. W grupie eliminacyjnej nasze rodaczki walczyły o awans z Belgijkami, Czeszkami i Szkotkami, które były gospodyniami zawodów.

W sobotę 20 maja przyszło nam się zmierzyć z reprezentacją Belgii. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem polskich drużyn bez straty seta. Dzień później po drugiej stronie siatki najpierw stanęły Szkotki, które również udało się pokonać dwukrotnie do zera. Następnie Polki stoczyły wyrównane boje z najtrudniejszymi rywalkami w stawce, jakimi niewątpliwie były Czeszki. Tym razem reprezentantki naszego kraju wygrały swoje mecze 2:1 i 2:0.

Komplet wygranych dał Polkom awans do turnieju finałowego. Jego szczegóły i pełny skład będą znane po zakończeniu pozostałych zawodów eliminacyjnych.

Wyniki:

20 maja (sobota)

Hermannova/Stochlova (Czechy) – Morrison/Barbour (Szkocja) 2:0 (21:9, 21:14)
Havelkova/Slukova (Czechy) – Beattie/Agnew (Szkocja) 2:0 (21:16, 21:10)
Kociołek/Łodej (Polska) – Piret/Bex (Belgia) 2:0 (21:10, 21:19)
Gruszczyńska/Wachowicz (Polska) 
– Van Den Vonder/Maertens (Belgia) 2:0 (25:23, 21:14)

21 maja (niedziela)

Hermannova/Stochlova (Czechy) – Piret/Bex (Belgia) 2:0 (21:19, 21:12)
Havelkova/Slukova (Czechy) – Van Den Vonder/Maertens (Belgia) 2:1 (11:21, 21:18, 15:9)
Kociołek/Łodej (Polska) – Morrison/Barbour (Szkocja) 2:0 (21:5, 21:15)
Gruszczyńska/Wachowicz (Polska) – Beattie/Agnew (Szkocja) 2:0 (21:6, 21:12)
Hermannova/Stochlova (Czechy) – Kociołek/Łodej (Polska1:2 (19:21, 21:17, 18:20)
Havelkova/Slukova (Czechy) – Gruszczyńska/Wachowicz (Polska0:2 (15:21, 19:21)

Czas na panów

W następny weekend (27/28 maja) w podobnym turnieju eliminacyjnym weźmie udział reprezentacja Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Zawody odbędą się w Vantaa (Finlandia). Pary Bartosz Łosiak/Michał Bryl i Piotr Kantor/Jakub Zdybek zagrają z gospodarzami, Szwedami, Belgami i Cypryjczykami. Trzymamy kciuki za powtórzenie wyniku koleżanek!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...