STS KOD PROMOCYJNY

Polscy waterpoliści wygrali z Litwinami. Niestety awansu na ME 2024 to nie dało

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolscy waterpoliści wygrali z Litwinami. Niestety awansu na ME 2024 to nie...

W ostatnich dniach polscy piłkarze wodni walczyli w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2024. Polacy odnieśli w nim cenne zwycięstwo 8:7 z Litwinami. Niestety w pozostałych meczach przegrali z Holendrami oraz na zakończenie z Portugalczykami. Ten ostatni mecz decydował o tym, czy biało-czerwoni awansują na mistrzostwa Starego Kontynentu. Tak się jednak nie stało. Tym samym najbliższy turniej w 2024 roku odbędzie się bez naszego udziału. 

Jedno zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym

Od początku wiedzieliśmy o tym, że przed Polakami trudne zadanie, jeżeli chcieli włączyć się do walki o awans na Mistrzostwa Europy 2024. W pierwszym meczu nasi waterpoliści wyraźnie przegrali 9:19 z Holendrami, co dodatkowo skomplikowało ich sytuację. Drugi mecz Polacy grali o podtrzymanie nadziei na awans. W nim mierzyli się z Litwinami. Po niezwykle wyrównanym starciu biało-czerwoni zwyciężyli 8:7. Bramki dla Polaków w tym meczu zdobyli: Piotr Michalski (3), Patryk Cebo (2), Michał Diakonow (2) i Bartłomiej Kowalewski. 

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Po trzech kwartach na prowadzeniu byli Litwini. Na tablicy wyników było 5:4 dla nich. Na szczęście biało-czerwoni doskonale zaprezentowali się w ostatniej części gry. Wygrali ją 4:2 i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zachowując realne szanse na awans na Mistrzostwa Europy. 

Porażka z Portugalią przekreśliła szanse na awans

Niestety szanse na awans Polaków przekreśliła porażka 12:19 w decydującym meczu z Portugalczykami. Początek był jeszcze obiecujący. Bramki zdobyli Mateusz Bomba, Patryk Cebo oraz Piotr Michalski i po pierwszej kwarcie było 3:3. Niestety dalsza część meczu to już totalna dominacja rywali. Kluczowa okazała się druga kwarta, która zakończyła się wygraną Portugalczyków 7:2. Ostatecznie Polacy przegrali ten mecz 12:19 i pożegnali się z szansami na awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce wodnej. Bramki dla Polaków w tym meczu zdobyli: Andrzej Maciejewski (4), Patryk Cebo (2), Aleksander Ożga (2), Piotr Michalski (2) i Mateusz Bomba (2). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy, którzy wygrali Ligę Mistrzów | Ilu wygrało LM, kto zagrał w finale?

Nie jest łatwo podnieść puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Ten może należeć tylko do najsilniejszych piłkarskich klubów, a tak się niestety składa, że...