Polscy waterpoliści wygrali z Litwinami. Niestety awansu na ME 2024 to nie dało

Strona głównaInnePolscy waterpoliści wygrali z Litwinami. Niestety awansu na ME 2024 to nie...

W ostatnich dniach polscy piłkarze wodni walczyli w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2024. Polacy odnieśli w nim cenne zwycięstwo 8:7 z Litwinami. Niestety w pozostałych meczach przegrali z Holendrami oraz na zakończenie z Portugalczykami. Ten ostatni mecz decydował o tym, czy biało-czerwoni awansują na mistrzostwa Starego Kontynentu. Tak się jednak nie stało. Tym samym najbliższy turniej w 2024 roku odbędzie się bez naszego udziału. 

Jedno zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym

Od początku wiedzieliśmy o tym, że przed Polakami trudne zadanie, jeżeli chcieli włączyć się do walki o awans na Mistrzostwa Europy 2024. W pierwszym meczu nasi waterpoliści wyraźnie przegrali 9:19 z Holendrami, co dodatkowo skomplikowało ich sytuację. Drugi mecz Polacy grali o podtrzymanie nadziei na awans. W nim mierzyli się z Litwinami. Po niezwykle wyrównanym starciu biało-czerwoni zwyciężyli 8:7. Bramki dla Polaków w tym meczu zdobyli: Piotr Michalski (3), Patryk Cebo (2), Michał Diakonow (2) i Bartłomiej Kowalewski. 

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Po trzech kwartach na prowadzeniu byli Litwini. Na tablicy wyników było 5:4 dla nich. Na szczęście biało-czerwoni doskonale zaprezentowali się w ostatniej części gry. Wygrali ją 4:2 i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zachowując realne szanse na awans na Mistrzostwa Europy. 

Porażka z Portugalią przekreśliła szanse na awans

Niestety szanse na awans Polaków przekreśliła porażka 12:19 w decydującym meczu z Portugalczykami. Początek był jeszcze obiecujący. Bramki zdobyli Mateusz Bomba, Patryk Cebo oraz Piotr Michalski i po pierwszej kwarcie było 3:3. Niestety dalsza część meczu to już totalna dominacja rywali. Kluczowa okazała się druga kwarta, która zakończyła się wygraną Portugalczyków 7:2. Ostatecznie Polacy przegrali ten mecz 12:19 i pożegnali się z szansami na awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w piłce wodnej. Bramki dla Polaków w tym meczu zdobyli: Andrzej Maciejewski (4), Patryk Cebo (2), Aleksander Ożga (2), Piotr Michalski (2) i Mateusz Bomba (2). 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Brąz Jowity Wrzesień w zapasach kobiet na Zagrzeb Open

Jowita Wrzesień wywalczyła brązowy medal w zawodach rankingowych Zagrzeb Open w zapasach kobiet. Reprezentantka Polski świetnie zaprezentowała się w kategorii wagowej do 57 kilogramów....