STS KOD PROMOCYJNY

Polscy wioślarze przygotowują się do sezonu w Portugalii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPolscy wioślarze przygotowują się do sezonu w Portugalii

Reprezentacja Polski w wioślarstwie od kilku tygodni szlifuje formę w portugalskim Lago Azul. W zgrupowaniach seniorów udział biorą mężczyźni i kobiety. Pierwsze odbyło się w dniach 6-26 marca, a kolejne rozpoczęło się już 27 marca i zawodnicy zakończą je dopiero 15 kwietnia. Czas spędzony w Portugalii jest niezwykle istotny z punktu widzenia polskiego sztabu szkoleniowego pod kątem przygotowania reprezentantów do najbliższego sezonu wioślarskiego. Liczymy, że tradycyjnie nasi zawodnicy regularnie będą sięgać po tytuły na torze wodnym. 

Pierwsze zgrupowanie w Lago Azul

Na pierwszym zgrupowaniu w dniach 6-26 marca w portugalskim Lago Azul oglądaliśmy kilkudziesięciu seniorów. W przygotowaniach udział wzięli reprezentanci Polski w następujących kategoriach:

  • waga lekka kobiet;
  • wiosła krótkie kobiet;
  • wiosła długie kobiet;
  • waga lekka mężczyzn;
  • wiosła krótkie mężczyzn;
  • wiosła długie mężczyzn. 

Z zawodnikami w Lago Azul nad formą pracowali trenerzy: Piotr Buliński, Wojciech Jankowski, Michał Kozłowski, Robert Sycz, Kazimierz Naskręcki, Jakub Urban i Aleksander Wojciechowski. Sztab szkoleniowy uzupełniali fizjoterapeuci: Patryk Bojsa, Rafał Kuczera, Aleksandra Cierniak i Łukasz Ryder, a także lekarz Maria Wolff. Na zgrupowaniu zabrakło zmagających się z urazami Katarzyny Zillmann i Cezarego Litki. 

Większość naszych reprezentantów powróciła do Polski 21 marca, po czym 27 marca udała się na kolejne zgrupowanie w Lago Azul, które właśnie trwa. 

Trwa drugie zgrupowanie

W dniach 27 marca – 15 kwietnia odbywa się drugie zgrupowanie reprezentacji Polski w wioślarstwie w portugalskiej miejscowości Lago Azul. Z urazem poradziła sobie Katarzyna Zillmann, która dołączyła do kolegów i koleżanek przebywających w Portugalii. Niestety kontuzja Cezarego Litki okazała się na tyle poważna, że wykluczyła go również z udziału w drugim zgrupowaniu. 

Tym razem w treningach udział biorą zawodnicy startujący w kategoriach:

  • waga lekka kobiet;
  • wiosła długie kobiet;
  • waga lekka mężczyzn;
  • wiosła długie mężczyzn. 

Łącznie w Portugalii przebywa obecnie 20. polskich wioślarzy. Sztab szkoleniowy podczas drugiego zgrupowania tworzą: Wojciech Jankowski, Kazimierz Naskręcki, Michał Kozłowski, Jakub Urban oraz fizjoterapeuci: Patryk Bojsa i Rafał Kuczera. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich nie wyklucza, że na zgrupowanie zostaną dowołani inni zawodnicy. Koniec treningów w Portugalii zaplanowano na 15 kwietnia. Niedługo po powrocie Polaków czekają pierwsze starty w tym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...