Polscy wioślarze przygotowują się do sezonu w Portugalii

Strona głównaPolscy wioślarze przygotowują się do sezonu w Portugalii

Reprezentacja Polski w wioślarstwie od kilku tygodni szlifuje formę w portugalskim Lago Azul. W zgrupowaniach seniorów udział biorą mężczyźni i kobiety. Pierwsze odbyło się w dniach 6-26 marca, a kolejne rozpoczęło się już 27 marca i zawodnicy zakończą je dopiero 15 kwietnia. Czas spędzony w Portugalii jest niezwykle istotny z punktu widzenia polskiego sztabu szkoleniowego pod kątem przygotowania reprezentantów do najbliższego sezonu wioślarskiego. Liczymy, że tradycyjnie nasi zawodnicy regularnie będą sięgać po tytuły na torze wodnym. 

Pierwsze zgrupowanie w Lago Azul

Na pierwszym zgrupowaniu w dniach 6-26 marca w portugalskim Lago Azul oglądaliśmy kilkudziesięciu seniorów. W przygotowaniach udział wzięli reprezentanci Polski w następujących kategoriach:

  • waga lekka kobiet;
  • wiosła krótkie kobiet;
  • wiosła długie kobiet;
  • waga lekka mężczyzn;
  • wiosła krótkie mężczyzn;
  • wiosła długie mężczyzn. 

Z zawodnikami w Lago Azul nad formą pracowali trenerzy: Piotr Buliński, Wojciech Jankowski, Michał Kozłowski, Robert Sycz, Kazimierz Naskręcki, Jakub Urban i Aleksander Wojciechowski. Sztab szkoleniowy uzupełniali fizjoterapeuci: Patryk Bojsa, Rafał Kuczera, Aleksandra Cierniak i Łukasz Ryder, a także lekarz Maria Wolff. Na zgrupowaniu zabrakło zmagających się z urazami Katarzyny Zillmann i Cezarego Litki. 

Większość naszych reprezentantów powróciła do Polski 21 marca, po czym 27 marca udała się na kolejne zgrupowanie w Lago Azul, które właśnie trwa. 

Trwa drugie zgrupowanie

W dniach 27 marca – 15 kwietnia odbywa się drugie zgrupowanie reprezentacji Polski w wioślarstwie w portugalskiej miejscowości Lago Azul. Z urazem poradziła sobie Katarzyna Zillmann, która dołączyła do kolegów i koleżanek przebywających w Portugalii. Niestety kontuzja Cezarego Litki okazała się na tyle poważna, że wykluczyła go również z udziału w drugim zgrupowaniu. 

Tym razem w treningach udział biorą zawodnicy startujący w kategoriach:

  • waga lekka kobiet;
  • wiosła długie kobiet;
  • waga lekka mężczyzn;
  • wiosła długie mężczyzn. 

Łącznie w Portugalii przebywa obecnie 20. polskich wioślarzy. Sztab szkoleniowy podczas drugiego zgrupowania tworzą: Wojciech Jankowski, Kazimierz Naskręcki, Michał Kozłowski, Jakub Urban oraz fizjoterapeuci: Patryk Bojsa i Rafał Kuczera. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich nie wyklucza, że na zgrupowanie zostaną dowołani inni zawodnicy. Koniec treningów w Portugalii zaplanowano na 15 kwietnia. Niedługo po powrocie Polaków czekają pierwsze starty w tym sezonie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...