Polscy wioślarze przygotowują się do sezonu w Portugalii

Strona głównaPolscy wioślarze przygotowują się do sezonu w Portugalii

Reprezentacja Polski w wioślarstwie od kilku tygodni szlifuje formę w portugalskim Lago Azul. W zgrupowaniach seniorów udział biorą mężczyźni i kobiety. Pierwsze odbyło się w dniach 6-26 marca, a kolejne rozpoczęło się już 27 marca i zawodnicy zakończą je dopiero 15 kwietnia. Czas spędzony w Portugalii jest niezwykle istotny z punktu widzenia polskiego sztabu szkoleniowego pod kątem przygotowania reprezentantów do najbliższego sezonu wioślarskiego. Liczymy, że tradycyjnie nasi zawodnicy regularnie będą sięgać po tytuły na torze wodnym. 

Pierwsze zgrupowanie w Lago Azul

Na pierwszym zgrupowaniu w dniach 6-26 marca w portugalskim Lago Azul oglądaliśmy kilkudziesięciu seniorów. W przygotowaniach udział wzięli reprezentanci Polski w następujących kategoriach:

  • waga lekka kobiet;
  • wiosła krótkie kobiet;
  • wiosła długie kobiet;
  • waga lekka mężczyzn;
  • wiosła krótkie mężczyzn;
  • wiosła długie mężczyzn. 

Z zawodnikami w Lago Azul nad formą pracowali trenerzy: Piotr Buliński, Wojciech Jankowski, Michał Kozłowski, Robert Sycz, Kazimierz Naskręcki, Jakub Urban i Aleksander Wojciechowski. Sztab szkoleniowy uzupełniali fizjoterapeuci: Patryk Bojsa, Rafał Kuczera, Aleksandra Cierniak i Łukasz Ryder, a także lekarz Maria Wolff. Na zgrupowaniu zabrakło zmagających się z urazami Katarzyny Zillmann i Cezarego Litki. 

Większość naszych reprezentantów powróciła do Polski 21 marca, po czym 27 marca udała się na kolejne zgrupowanie w Lago Azul, które właśnie trwa. 

Trwa drugie zgrupowanie

W dniach 27 marca – 15 kwietnia odbywa się drugie zgrupowanie reprezentacji Polski w wioślarstwie w portugalskiej miejscowości Lago Azul. Z urazem poradziła sobie Katarzyna Zillmann, która dołączyła do kolegów i koleżanek przebywających w Portugalii. Niestety kontuzja Cezarego Litki okazała się na tyle poważna, że wykluczyła go również z udziału w drugim zgrupowaniu. 

Tym razem w treningach udział biorą zawodnicy startujący w kategoriach:

  • waga lekka kobiet;
  • wiosła długie kobiet;
  • waga lekka mężczyzn;
  • wiosła długie mężczyzn. 

Łącznie w Portugalii przebywa obecnie 20. polskich wioślarzy. Sztab szkoleniowy podczas drugiego zgrupowania tworzą: Wojciech Jankowski, Kazimierz Naskręcki, Michał Kozłowski, Jakub Urban oraz fizjoterapeuci: Patryk Bojsa i Rafał Kuczera. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich nie wyklucza, że na zgrupowanie zostaną dowołani inni zawodnicy. Koniec treningów w Portugalii zaplanowano na 15 kwietnia. Niedługo po powrocie Polaków czekają pierwsze starty w tym sezonie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...