STS KOD PROMOCYJNY

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz blisko ćwierćfinału Pucharu Europy w tenisie stołowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolski Cukier Gwiazda Bydgoszcz blisko ćwierćfinału Pucharu Europy w tenisie stołowym

Zawodnicy Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz efektownie wygrali 3:0 na wyjeździe z hiszpańskim C.E.R Robin Hat Prisco. Dzięki temu zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału Pucharu Europy ETTU w tenisie stołowym. Wystarczy, że przed własną publicznością 19 listopada obronią wywalczoną zaliczkę. Punkty dla Gwiazdy Bydgoszcz w L’Escala zdobyli: Leonardo Mutti, Vladislav Ursu i Artur Grela. 

Efektowna wygrana w Katalonii

Tenisiści stołowi Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz polecieli do katalońskiej L’Escala po dobry wynik przed meczem rewanżowym w Bydgoszczy. Spotkanie w Hiszpanii ułożyło się dla nich doskonale. Odnieśli efektowne i szybkie zwycięstwo 3:0, dzięki czemu są już o krok od najlepszej ósemki Pucharu Europy ETTU. Mecz w barwach Gwiazdy rozpoczął Włoch Leonardo Mutti. Po pierwszym wyrównanym secie później wyraźnie prowadził z Ikerem Gonzalezem i wygrał 3:0. 

Drugim zawodnikiem Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz był Vladislav Ursu z Mołdawii. Na początku miał problemy i pierwszy set padł łupem Gerasimosa Chatzilygeroudisa. Później jednak wszystko wróciło do normy i Ursu dość szybko wygrał trzy kolejne partie. Spotkanie zakończył Artur Grela. On również przegrał pierwszego seta z Xavierem Peralem. Później stoczył zacięty bój w trzech kolejnych partiach. Ostatecznie to Polak wychodził z nich zwycięsko i przypieczętował zwycięstwo zespołu 3:0. 

C.E.R Robin Hat Prisco L’Escala – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3

O krok od ćwierćfinału Pucharu Europy 

Znakomita gra na wyjeździe sprawiła, że Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz jest już o krok od awansu do najlepszej ósemki Pucharu Europy w tenisie stołowym mężczyzn. Rewanżowy mecz z C.E.R Robin Hat Prisco L’Escala odbędzie się 19 listopada w Bydgoszczy. Gospodarze będą bronili solidnej zaliczki i są zdecydowanym faworytem do awansu. W najlepszej ósemce rozgrywek możemy zobaczyć więcej niż jeden polski zespół, ponieważ w 1/8 finału wystąpi jeszcze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Drużyna ta w dwumeczu powalczy z czeskim TTC Ostrava 2016. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...