STS KOD PROMOCYJNY

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z kompletem zwycięstw i awansem do III rundy Pucharu Europy ETTU

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z kompletem zwycięstw i awansem do III rundy...

Zawodnicy Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz z kompletem zwycięstw awansowali do III rundy Pucharu Europy ETTU. Na zakończenie turnieju w Bydgoszczy wygrali 3:0 z De Boer Tavero Zoetemeer z Holandii. W ten sposób zapewnili sobie pierwsze miejsce w turnieju. Punkty dla bydgoszczan w tym meczu wywalczyli: Vladislav Ursu, Leonardo Mutti i Artur Grela. Tenisiści stołowy Gwiazdy w spotkaniu z Holendrami stracili tylko jednego seta. 

Przekonujące zwycięstwo z Holendrami

Zespół prowadzony przez Zbigniewa Leszczyńskiego i Patryka Jendrzejewskiego od początku turnieju w Rumunii spisywał się znakomicie. Na zakończenie grał z holenderskim De Boer Tavero Zoetemeer. Zdecydowanymi faworytami byli bydgoszczanie i potwierdzili to przy stole. Zmagania rozpoczął Mołdawianin Vladislav Ursu. Jego rywalem był Djen Bakx. Spotkanie było jednostronne i zakończyło się przekonującym zwycięstwem Ursu 3:0. W ten sposób potwierdził, że był motorem napędowym Gwiazdy Bydgoszcz w turnieju rozgrywanym w Secuiesc.

Jako drugi przy stole pojawił się Włoch Leonardo Mutti. Jego przeciwnikiem był Ivan Kahn. Mecz ten był nieco bardziej wyrównany, jednak zakończył się zwycięstwem gracza z Bydgoszczy 3:1. Zwycięstwo Gwiazdy miał przypieczętować Artur Grela. Polak rywalizował z Milo De Boerem. Zagrał bardzo dobrze i pewnie wygrał 3:0. Dzięki temu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz pokonała 3:0 holenderski De Boer Tavero Zoetemeer i z kompletem zwycięstw awansowała do III rundy Pucharu Europy. 

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – De Boer Tavero Zoetemeer 3:0

Pewny awans do kolejnej rundy Pucharu Europy 

Zespół Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz w przekonujący sposób awansował do III rundy Pucharu Europy ETTU. Bydgoszczanie wygrali wszystkie spotkania. Wcześniej zwyciężyli 3:1 z CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc oraz 3:0 z SF SKK El Nino Praga. Potwierdza to dominację polskiej drużyny w turnieju grupy C. Awans do kolejnej fazy wywalczył jeszcze zespół SF SKK El Nino Praga.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...