STS KOD PROMOCYJNY

Aż trzy drużyny w tenisowej Lidze Mistrzów!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneAż trzy drużyny w tenisowej Lidze Mistrzów!

To będzie niezwykle ciekawy sezon tenisa stołowego na arenie międzynarodowej. Aż trzy polskie kluby zakwalifikowały się do udziału w Champions League 2022/23. Chodzi zarówno o kobiety, jak i mężczyzn.

Wśród pań reprezentować Polskę będzie Enea Siarkopol Tarnobrzeg, czyli obrońca trofeum i drużyna z ogromnym międzynarodowym doświadczeniem. Zespół z Podkarpacia w historii dwukrotnie triumfował w tenisowej Lidze Mistrzów: ostatnio w 2022 i w 2019 roku.

Jeśli chodzi o tenis stołowy mężczyzn, w akcji zobaczymy dwie drużyny z LOTTO Superligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Gdańszczanie są sklasyfikowani na piątym, a działdowianie na siódmym miejscu w europejskim rankingu klubów Champions League.

Warto przypomnieć, że obie polskie drużyny grały w europejskiej elicie i w poprzednim sezonie. Dalej zaszedł Dekorglass, który w ćwierćfinale rozgrywek przegrał z najlepszą zespołem LM – Borussią Dusseldorf.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...