Aż trzy drużyny w tenisowej Lidze Mistrzów!

Strona głównaInneAż trzy drużyny w tenisowej Lidze Mistrzów!

To będzie niezwykle ciekawy sezon tenisa stołowego na arenie międzynarodowej. Aż trzy polskie kluby zakwalifikowały się do udziału w Champions League 2022/23. Chodzi zarówno o kobiety, jak i mężczyzn.

Wśród pań reprezentować Polskę będzie Enea Siarkopol Tarnobrzeg, czyli obrońca trofeum i drużyna z ogromnym międzynarodowym doświadczeniem. Zespół z Podkarpacia w historii dwukrotnie triumfował w tenisowej Lidze Mistrzów: ostatnio w 2022 i w 2019 roku.

Jeśli chodzi o tenis stołowy mężczyzn, w akcji zobaczymy dwie drużyny z LOTTO Superligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Gdańszczanie są sklasyfikowani na piątym, a działdowianie na siódmym miejscu w europejskim rankingu klubów Champions League.

Warto przypomnieć, że obie polskie drużyny grały w europejskiej elicie i w poprzednim sezonie. Dalej zaszedł Dekorglass, który w ćwierćfinale rozgrywek przegrał z najlepszą zespołem LM – Borussią Dusseldorf.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Gamrot w grze UFC 4. Polak wyróżniony

Mateusz Gamrot został wraz z ostatnią aktualizacją dodany do bazy zawodników gry UFC 4. Polak został dodany wraz z zdwoma innymi zawodnikami występującymi na...

Drugie miejsce Kubackiego w Titisee-Neustadt. Utrzymał pozycję lidera PŚ

Dawid Kubacki po kapitalnym skoku w drugiej serii awansował z szóstego na drugie miejsce zawodów Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak przegrał tylko z...