STS KOD PROMOCYJNY

Puchar Świata w wioślarstwie ponownie w Poznaniu. Jak wygląda cały kalendarz?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPuchar Świata w wioślarstwie ponownie w Poznaniu. Jak wygląda cały kalendarz?

Międzynarodowa Federacja Wioślarska potwierdziła, że II Puchar Świata w tym sezonie odbędzie się w Poznaniu. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 16-19 czerwca, czyli zgodnie z pierwotnym planem. Organizacja była w ostatnim czasie zagrożona, jednak FISA wspólnie z Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich doszła do porozumienia i ponownie najlepsi zawodnicy na świecie staną do walki na poznańskiej Malcie. Oczywiście wśród uczestników zawodów nie zabraknie reprezentantów Polski. 

Zawody rozegrane w reżimie sanitarnym

Kluczem do potwierdzenia organizacji II Pucharu Świata w Poznaniu było potwierdzenie przez organizatorów zdolności do zapewniania najwyższych standardów sanitarnych. Wszystko dlatego, że świat wciąż nie uporał się z pandemią koronawirusa, na którą szczególny nacisk kładzie Międzynarodowa Federacja Wioślarska. Ostatecznie jej przedstawiciele wspólnie z władzami Poznania, Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, a także ze Światowym Komitetem Wykonawczym Wioślarzy, doszły do porozumienia. Oficjalna decyzja w tej sprawie pojawiła się pod koniec marca. 

Zgodnie z pierwotnym planem zawody Pucharu Świata w Poznaniu będą rozgrywane jako drugie w kalendarzu i odbędą się w dniach 16-19 czerwca. Zawodnicy i organizatorzy w trakcie zawodów i przygotowań będą musieli przestrzegać specjalnego planu, który bierze pod uwagę reżim sanitarny w związku z COVID-19. 

Jak wygląda plan startów na ten sezon?

Polscy zawodnicy przebywają obecnie na zgrupowaniu w portugalskim Lago Azul. Pierwszy start w Pucharze Świata dopiero pod koniec maja, gdzie zawodnicy staną do rywalizacji na torach w Belgradzie. Drugie w kalendarzu są zawody w Poznaniu, a jako trzecie zostaną rozegrane zawody we szwajcarskiej Lucernie, które zaplanowano na 8-10 lipca. W tym sezonie odbędą się również dwie kluczowe imprezy dla seniorów. Najpierw w dniach 12-14 sierpnia na torze w Monachium zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy. Trochę ponad miesiąc później w dniach 18-25 września w czeskich Racicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata. Liczymy na to, że Polacy z obu najważniejszych imprez wrócą z medalami. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...