Pierwszy weekend z meczami futbolu amerykańskiego. Rusza Polska Futbol Liga!

Strona głównaInnePierwszy weekend z meczami futbolu amerykańskiego. Rusza Polska Futbol Liga!

Polscy futboliści amerykańscy budzą się z zimowego snu. Choć za oknami śnieg, to początek kwietnia oznacza start nowego sezonu Polskiej Futbol Ligi. W ten weekend mecz derbowy Silesia Rebels Katowice vs. Tychy Falcons.

Od poprzedniego sezonu rozgrywki futbolu amerykańskiego w naszym kraju noszą nazwę Polska Futbol Liga. Organizatorem rozgrywek jest Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Mistrz Polski się wycofał

W porównaniu do sezonu 2021 na starcie ligi staje 6 drużyn, a nie 7. Dlaczego? Aktualny mistrz Polski, Bydgoszcz Archers zawiesił działalność w 2022 roku. Zgodnie z przesłanym do związku pismem „Łucznicy” chcą wrócić do gry w kolejnym sezonie.

Dlatego w tegorocznych rozgrywkach w Polskiej Futbol Lidze 2022 zobaczymy:

  • Lowlanders Białystok
  • Kraków Kings
  • Silesia Rebels Katowice
  • Tychy Falcons
  • Warsaw Eagles
  • Warsaw Mets

Wielki finał sezonu w lipcu!

Jak będzie wyglądał nowy sezon? Każda drużyna rozegra po jednym spotkaniu z każdym przeciwnikiem i jeden dodatkowy mecz. W sezonie zasadniczym drużyny rozegrają 6 kolejek – 3 domowe oraz 3 wyjazdowe. Jednak po rozegraniu fazy zasadniczej cztery najlepsze zespoły bezpośrednio awansują do półfinałów. Przy sześciu zespołach w stawce zrezygnowano z rundy wild card. Dwa ostatnie zespoły w tabeli po sezonie zasadniczym zakończą rywalizację.

Śląskie derby na początek

Pierwszym meczem, będą górnośląskie derby, czyli starcie Silesia Rebels z Falcons (niedziela, 3 kwietnia, 13:00). Tyszanie reprezentować będą Polskę w rozgrywkach Central European Football League Cup 2022, czyli drugim poziomie rozgrywek w Europie. Faza zasadnicza PFL1 potrwa do 26 czerwca. Półfinały zostaną rozegrane 9 i 10 lipca, a finał ligi PFL, czyli Polish Bowl XVII – 23 lipca 2022!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Iga Świątek w finale Roland Garros. Pozostanie liderką rankingu

Iga Świątek po dwusetowym boju pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię i awansowała do wielkiego finału turnieju Roland Garros. Polka stoczyła pasjonujący bój z dobrze...

Trudne zadanie Hurkacza w Roland Garros. Rywalem David Goffin

Hubert Hurkacz poznał swojego przeciwnika w I rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polak trafił na Davida Goffina z Belgii. Nasz tenisista mógł trafić lepiej....