STS KOD PROMOCYJNY

Pierwszy weekend z meczami futbolu amerykańskiego. Rusza Polska Futbol Liga!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInnePierwszy weekend z meczami futbolu amerykańskiego. Rusza Polska Futbol Liga!

Polscy futboliści amerykańscy budzą się z zimowego snu. Choć za oknami śnieg, to początek kwietnia oznacza start nowego sezonu Polskiej Futbol Ligi. W ten weekend mecz derbowy Silesia Rebels Katowice vs. Tychy Falcons.

Od poprzedniego sezonu rozgrywki futbolu amerykańskiego w naszym kraju noszą nazwę Polska Futbol Liga. Organizatorem rozgrywek jest Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce.

Mistrz Polski się wycofał

W porównaniu do sezonu 2021 na starcie ligi staje 6 drużyn, a nie 7. Dlaczego? Aktualny mistrz Polski, Bydgoszcz Archers zawiesił działalność w 2022 roku. Zgodnie z przesłanym do związku pismem „Łucznicy” chcą wrócić do gry w kolejnym sezonie.

Dlatego w tegorocznych rozgrywkach w Polskiej Futbol Lidze 2022 zobaczymy:

  • Lowlanders Białystok
  • Kraków Kings
  • Silesia Rebels Katowice
  • Tychy Falcons
  • Warsaw Eagles
  • Warsaw Mets

Wielki finał sezonu w lipcu!

Jak będzie wyglądał nowy sezon? Każda drużyna rozegra po jednym spotkaniu z każdym przeciwnikiem i jeden dodatkowy mecz. W sezonie zasadniczym drużyny rozegrają 6 kolejek – 3 domowe oraz 3 wyjazdowe. Jednak po rozegraniu fazy zasadniczej cztery najlepsze zespoły bezpośrednio awansują do półfinałów. Przy sześciu zespołach w stawce zrezygnowano z rundy wild card. Dwa ostatnie zespoły w tabeli po sezonie zasadniczym zakończą rywalizację.

Śląskie derby na początek

Pierwszym meczem, będą górnośląskie derby, czyli starcie Silesia Rebels z Falcons (niedziela, 3 kwietnia, 13:00). Tyszanie reprezentować będą Polskę w rozgrywkach Central European Football League Cup 2022, czyli drugim poziomie rozgrywek w Europie. Faza zasadnicza PFL1 potrwa do 26 czerwca. Półfinały zostaną rozegrane 9 i 10 lipca, a finał ligi PFL, czyli Polish Bowl XVII – 23 lipca 2022!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...