STS KOD PROMOCYJNY

Rozpoczynamy Mistrzostwa Świata 2022 w kajakarstwie górskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneRozpoczynamy Mistrzostwa Świata 2022 w kajakarstwie górskim

Reprezentanci Polski w kajakarstwie górskim rozpoczynają zmagania w Mistrzostwach Świata 2022 w slalomie kajakowym, które odbywają się w Augsburgu. Liczymy na dobre starty Polaków, którzy nie są bez szans w walce o medale!

Zawody rozgrywane są w Niemczech w dniach 27-31 lipca, a na starcie będziemy oglądać 11. biało-czerwonych w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Łącznie w Bawarii zaprezentuje się aż 380 zawodników z 70 państw.

Skład reprezentacji Polski

W składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Augsburgu znalazło się 11. zawodników. Wśród kobiet nasz kraj reprezentować będą:

  • konkurencja K-1: Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), Dominika Brzeska, Klaudia Zwolińska (obie KS Start Nowy Sącz);
  • konkurencja C-1: Aleksandra Stach (KKK Kraków), Klaudia Zwolińska;
  • slalom ekstremalny: Aleksandra Stach, Klaudia Zwolińska. 

Podczas zmagań mężczyzn będziemy dopingowali takich zawodników jak:

  • konkurencja K-1: Dariusz Popiela (KS Start Nowy Sącz), Grzegorz Pasiut, Jakub Brzeziński (obaj AZS AWF Kraków);
  • konkurencja C-1: Grzegorz Helwig (KS Start Nowy Sącz, Michał Wiercioch, Kacper Sztuba (obaj AZS AWF Kraków);
  • slalom ekstremalny: Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Jakub Brzeziński, Grzegorz Pasiut. 

Szanse na dobry wynik 

Polscy zawodnicy już od połowy lipca przebywają w Augsburgu, gdzie mogli zapoznać się z tamtejszymi warunkami oraz przechodzili adaptację. Trenerem kadry jest Jakub Chojnowski. Największe nadzieje na dobry wynik możemy wiązać ze startem 23-letniej Klaudii Zwolińskiej, która w na igrzyskach w Tokio zajęła 5. miejsce. Tym razem chce powalczyć o jeszcze wyższą lokatę, a może nawet o indywidualne podium. Powinna liczyć się przede wszystkim w konkurencji K-1.

Ponadto nasi zawodnicy mają szanse na dobre lokaty w konkurencjach zespołowych, choć nie można im odbierać nadziei na medalowe pozycje również w pozostałych startach indywidualnych. O wszystkim przekonamy się w najbliższych dniach. Na starcie nie zabraknie wielu utytułowanych zawodników z całego świata. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Słowenia pokonana. Polacy wygrali Memoriał Wagnera

Polacy z kompletem zwycięstw wygrali XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W meczu decydującym o triumfie w tym turnieju pokonali 3:1 Słoweńców. Spotkanie było bardzo...