Rozpoczynamy Mistrzostwa Świata 2022 w kajakarstwie górskim

Strona głównaInneRozpoczynamy Mistrzostwa Świata 2022 w kajakarstwie górskim

Reprezentanci Polski w kajakarstwie górskim rozpoczynają zmagania w Mistrzostwach Świata 2022 w slalomie kajakowym, które odbywają się w Augsburgu. Liczymy na dobre starty Polaków, którzy nie są bez szans w walce o medale!

Zawody rozgrywane są w Niemczech w dniach 27-31 lipca, a na starcie będziemy oglądać 11. biało-czerwonych w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Łącznie w Bawarii zaprezentuje się aż 380 zawodników z 70 państw.

Skład reprezentacji Polski

W składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Augsburgu znalazło się 11. zawodników. Wśród kobiet nasz kraj reprezentować będą:

  • konkurencja K-1: Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), Dominika Brzeska, Klaudia Zwolińska (obie KS Start Nowy Sącz);
  • konkurencja C-1: Aleksandra Stach (KKK Kraków), Klaudia Zwolińska;
  • slalom ekstremalny: Aleksandra Stach, Klaudia Zwolińska. 

Podczas zmagań mężczyzn będziemy dopingowali takich zawodników jak:

  • konkurencja K-1: Dariusz Popiela (KS Start Nowy Sącz), Grzegorz Pasiut, Jakub Brzeziński (obaj AZS AWF Kraków);
  • konkurencja C-1: Grzegorz Helwig (KS Start Nowy Sącz, Michał Wiercioch, Kacper Sztuba (obaj AZS AWF Kraków);
  • slalom ekstremalny: Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Jakub Brzeziński, Grzegorz Pasiut. 

Szanse na dobry wynik 

Polscy zawodnicy już od połowy lipca przebywają w Augsburgu, gdzie mogli zapoznać się z tamtejszymi warunkami oraz przechodzili adaptację. Trenerem kadry jest Jakub Chojnowski. Największe nadzieje na dobry wynik możemy wiązać ze startem 23-letniej Klaudii Zwolińskiej, która w na igrzyskach w Tokio zajęła 5. miejsce. Tym razem chce powalczyć o jeszcze wyższą lokatę, a może nawet o indywidualne podium. Powinna liczyć się przede wszystkim w konkurencji K-1.

Ponadto nasi zawodnicy mają szanse na dobre lokaty w konkurencjach zespołowych, choć nie można im odbierać nadziei na medalowe pozycje również w pozostałych startach indywidualnych. O wszystkim przekonamy się w najbliższych dniach. Na starcie nie zabraknie wielu utytułowanych zawodników z całego świata. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...