STS KOD PROMOCYJNY

Rusza baseballowa Ekstraliga mężczyzn! Zapowiedź sezonu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneRusza baseballowa Ekstraliga mężczyzn! Zapowiedź sezonu

9 oraz 10 kwietnia rozegrane zostaną pierwsze spotkania tegorocznej edycji Ekstraligi Baseballu. W inauguracyjnym meczu Barons Wrocław zmierzą się z Centaurami Warszawa. Gepardy Żory natomiast podejmą Silesię Rybnik. W pierwszej kolejce pauzować będzie z kolei Ekobud Stal Kutno Baseball.

Kto gra w Ekstralidze?

W bieżącym sezonie do rozgrywek zgłoszonych zostało pięć drużyn. Do tego grona należą:

  • Ekobud Stal Kutno Baseball
  • KS Silesia Rybnik
  • Barons Wrocław
  • Centaury Warszawa
  • Gepardy Żory

Tytułu mistrza Polski bronić będzie zespół Ekobud Stal Kutno Baseball.

Forma rozgrywek polskiej Baseball Ekstraligi

Ekstraklasa baseballowa w Polsce założona została w 1984 roku. Sezon rozgrywany jest od wiosny do jesieni i składa się z dwóch rund – zasadniczej oraz play-off & play-down. Podczas zasadniczej części rozgrywek zespoły rywalizują ze sobą w dobrze znanym systemie „każdy z każdym”, a więc rozgrywają ze sobą pierwszy mecz i rewanż. Podczas jednego dnia meczowego odbywają się dwa spotkania.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...