STS KOD PROMOCYJNY

Siarkopol Tarnobrzeg wygrywa pierwszy mecz finału Ligi Mistrzów

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneSiarkopol Tarnobrzeg wygrywa pierwszy mecz finału Ligi Mistrzów

Jeden krok w kierunku triumfu w Lidze Mistrzów tenisa stołowego został wykonany, choć niedosyt jest spory. Drużyna Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonała TTC Berlin 3:2. Rewanż w Berlinie 8 kwietnia.

Polski klub tenisa stołowego musiał mocno się napracować, aby móc walczyć w finale Ligi Mistrzów. W półfinale tych rozgrywek najpierw Siarkopol przegrał 2:3, by w rewanżu odrobić straty i to z nawiązką. Finał też zapowiadał się ciekawie i w rewanżu wszystko będzie możliwe.

Mecz w Tarnobrzegu trzymał w napięciu, ale początek zdecydowanie należał do gospodarzy. Najpierw Ying Han wygrała swój mecz, a później Xiaoxin Yang również poszła w jej ślady. Elizabeta Samara miała szansę na trzecią wygraną i wynik 3:0, ale po pierwszym wygranym secie ostatecznie przegrała 1:3. Zespół z Berlina doprowadził jeszcze do stanu 2:2 i o wszystkim decydował piąty mecz. W nim górą była Xiaoxin Yang o Siarkopol Tarnobrzeg wygrał pierwsze starcie 3:2.

8 kwietnia polski zespół będzie więc bronił niewielkiej przewagi z pierwszego spotkania. Szanse na triumf w Lidze Mistrzów wciąż jednak są spore.

Enea Siarkopol Tarnobrzeg vs. TTC Berlin 3:2
Ying Han vs. Xiaona Shan 3:2 (12:10, 8:11, 14:16, 14:12, 6:2)
Xiaoxin Yang vs. Nina Mittelham 3:0 (11:3, 11:8, 11:9)
Elizabeta Samara vs. Britt Eerland 1:3 (11:7, 6:11, 9:11, 10:12)
Ying Han vs. Nina Mittelham 2:3 (11:6, 12:14, 12:10, 3:11, 1:6)
Xiaoxin Yang vs. Xiaona Shan 3:1 (11:8, 10:12, 10:8, 11:4)

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...