Drużyna SKB Suwałki mistrzem Polski w badmintonie. Wygrany finał z ABRM Warszawa

Strona głównaInneDrużyna SKB Suwałki mistrzem Polski w badmintonie. Wygrany finał z ABRM Warszawa

Za nami niezwykle emocjonujące finały polskiej Ekstraligi w badmintonie. Zawody rozegrano w Józefosławiu, a drużynowe mistrzostwo Polski wywalczyli zawodnicy SKB Suwałki. W decydującym starciu pokonali 4:3 ABRM Warszawa, a finał stał na wysokim i wyrównanym poziomie. O triumfie ekipy z Podlasia zadecydowały detale. Brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy UKS Hubal Białystok. 

Drużyna z Suwałk najlepsza w Final Four

Już tradycyjnie finały LOTTO Ekstraligi w badmintonie rozegrano w formule turnieju Final Four. W sobotę 7 maja w hali w Józefosławiu rywalizowały drużyny: SKB Litpol Malow Suwałki, UKS Hubal Białystok, UKS Unia Bieruń i ABRM Warszawa. Pierwszy półfinał rozegrali między sobą zawodnicy UKS Unii Bieruń oraz ABRM Warszawa. Lepsi okazali się badmintoniści ze stolicy Polski, którzy po wygranej 4:2 awansowali do wielkiego finału. W nim zagrali również gracze SKB Litpol Malow Suwałki, którzy w takim samym stosunku pokonali Hubala Białystok. 

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Białegostoku i to oni wywalczyli brązowe medale LOTTO Ekstraligi w sezonie 2021/22. Meczem kończącym zmagania w tym sezonie był wielki finał. Ten przyniósł kibicom wiele emocji, a sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. Ostatecznie 4:3 po emocjonującej walce wygrali badmintoniści SKB Litpol Malow Suwałki i tym samym zostali mistrzami Polski. W drużynie mistrzów Polski zagrali: Danylo Bosniuk, Mateusz Świerczyński, Uliana Wolska, Kamila Augustyn, Emil Holst i deble: Przemysław Szydłowski i Robert Cybulski oraz Karolina Szubert i Aleksandra Goszczyńska. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnim meczu, gdzie w decydującym secie debel mieszany Danylo Bosniuk i Kamila Augustyn pokonał 15:13 parę Miłosza Bochata i Magdalenę Świerczyńską. 

Przed finałami rozegrano jeszcze baraże o awans do LOTTO Ekstraligi. W przyszłym sezonie zobaczymy w niej drużynę Badminton School Gdynia, która wygrała z UKS Plesbad Pszczyna. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...