Drużyna SKB Suwałki mistrzem Polski w badmintonie. Wygrany finał z ABRM Warszawa

Strona głównaInneDrużyna SKB Suwałki mistrzem Polski w badmintonie. Wygrany finał z ABRM Warszawa

Za nami niezwykle emocjonujące finały polskiej Ekstraligi w badmintonie. Zawody rozegrano w Józefosławiu, a drużynowe mistrzostwo Polski wywalczyli zawodnicy SKB Suwałki. W decydującym starciu pokonali 4:3 ABRM Warszawa, a finał stał na wysokim i wyrównanym poziomie. O triumfie ekipy z Podlasia zadecydowały detale. Brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy UKS Hubal Białystok. 

Drużyna z Suwałk najlepsza w Final Four

Już tradycyjnie finały LOTTO Ekstraligi w badmintonie rozegrano w formule turnieju Final Four. W sobotę 7 maja w hali w Józefosławiu rywalizowały drużyny: SKB Litpol Malow Suwałki, UKS Hubal Białystok, UKS Unia Bieruń i ABRM Warszawa. Pierwszy półfinał rozegrali między sobą zawodnicy UKS Unii Bieruń oraz ABRM Warszawa. Lepsi okazali się badmintoniści ze stolicy Polski, którzy po wygranej 4:2 awansowali do wielkiego finału. W nim zagrali również gracze SKB Litpol Malow Suwałki, którzy w takim samym stosunku pokonali Hubala Białystok. 

W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Białegostoku i to oni wywalczyli brązowe medale LOTTO Ekstraligi w sezonie 2021/22. Meczem kończącym zmagania w tym sezonie był wielki finał. Ten przyniósł kibicom wiele emocji, a sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. Ostatecznie 4:3 po emocjonującej walce wygrali badmintoniści SKB Litpol Malow Suwałki i tym samym zostali mistrzami Polski. W drużynie mistrzów Polski zagrali: Danylo Bosniuk, Mateusz Świerczyński, Uliana Wolska, Kamila Augustyn, Emil Holst i deble: Przemysław Szydłowski i Robert Cybulski oraz Karolina Szubert i Aleksandra Goszczyńska. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnim meczu, gdzie w decydującym secie debel mieszany Danylo Bosniuk i Kamila Augustyn pokonał 15:13 parę Miłosza Bochata i Magdalenę Świerczyńską. 

Przed finałami rozegrano jeszcze baraże o awans do LOTTO Ekstraligi. W przyszłym sezonie zobaczymy w niej drużynę Badminton School Gdynia, która wygrała z UKS Plesbad Pszczyna. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...