Rozpoczyna się sezon w wodnej Formule 1

Strona głównaInneRozpoczyna się sezon w wodnej Formule 1

Wraz z początkiem czerwca startują Mistrzostwa Świata UIM F1H2O, czyli wyścigi jednomiejscowych łodzi motorowych. Już w najbliższy piątek, czyli 3 czerwca odbędzie się inauguracyjne Grand Prix we Francji, w którego trakcie będziemy śledzić losy Bartłomieja Marszałka.

Mistrzostwa Świata F1H20

Zanim przejdziemy do inauguracji sezonu, przypomnijmy, że mistrzowski tytuł z 2021 roku broni Jonas Andersson, który na podium stanął wraz z Thanim Al Qemzim i Shaunem Torrente. Kibice i sympatycy wodnej Formuły 1 mogą zadać sobie pytanie, co nas czeka w nadchodzącym roku? Organizatorzy Mistrzostw Świata F1H20 planują rozegranie pięciu rund, lecz nadal czekamy na oficjalne potwierdzenie dat i lokalizacji wyścigów w kalendarzu.

W stawce zameldowało się 12 kierowców z całego świata, w tym reprezentant Polski – Bartłomiej Marszałek. Dla naszego reprezentanta to będzie drugi rok startów w zespole Stromoy Racing F1H2O Team. Przed rokiem Polak i Marit Stromoy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej mistrzostw świata.

Grand Prix Francji

Inauguracyjna runda sezonu 2022 odbędzie się we Francji w dniach 3-5 czerwca w starożytnym mieście Macon – Val de Saone, natomiast tor będzie usytuowany na rzece Saona w centrum. Miasto to debiutuje w organizacji Grand Prix w prestiżowej serii wodnej Formuły 1. Warto wspomnieć, że tego zadania podjęli się Macon Motor Yacht Club z zespołem Maverick Racing i kierowcą F1H2O Cedrickiem Deguisne.

Bartłomiej Marszałek – kilka słów o zawodniku

Jak już wspomnieliśmy, w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie, będziemy śledzić losy Bartłomieja Marszałka, czyli pierwszego Polaka, który wystartował w wodnej Formule 1. Za duży sukces sportowca uznaje się zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata F1H20 w 2019 roku. Warto wspomnieć, że Marszałek to brązowy medalista MŚ łodzi endurance w klasie s-2000.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...