STS KOD PROMOCYJNY

Trzecia porażka piłkarzy wodnych reprezentacji Polski na zakończenie eliminacji Mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneTrzecia porażka piłkarzy wodnych reprezentacji Polski na zakończenie eliminacji Mistrzostw Europy

Niestety reprezentanci Polski w piłce wodnej ponieśli swoją trzecią porażkę w tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Europy. Na zakończenie zmagań w grupie spotkali się z Białorusinami i przegrali z nimi 10:17. Spotkanie rozegrano w gruzińskim Tbilisi, a zwycięzcami grupy B zostali gospodarze. Poza nimi do Mistrzostw Europy awansowali także Słowacy, a Polacy z kompletem trzech porażek zajęli ostatnie miejsce ze wstydliwym bilansem bramkowym 17:64. 

Najbardziej wyrównany mecz Polaków w eliminacjach

Stawką niedzielnego meczu w Tbilisi był przede wszystkim prestiż. Obie reprezentacje jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji wiedziały, że nie mają żadnych szans na awans na Mistrzostwa Europy, ponieważ do tej pory odniosły po dwie porażki. Faworytami meczu byli Białorusini, którzy mają bardziej doświadczoną reprezentację, co było widać na basenie w Gruzji. Polacy przegrali, jednak był to ich najbardziej wyrównany mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. 

Pierwsza kwarta toczona była w spokojnym i wyrównanym tempie, jednak to Białorusini byli lepsi. Ostatecznie tę część gry wygrali 3:2. Swoją przewagę powiększyli w drugiej kwarcie, którą zakończyli wynikiem 6:4 i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 9:6. Bardzo podobny przebieg gry miała druga połowa meczu, gdy Białorusini obie kwarty wygrali 4:2. Ostatecznie cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 17:10. Bramki dla reprezentacji Polski rzucali: Andrzej Maciejewski (4), Bartłomiej Kowalewski (3), Aleksander Ozga (2) i Radosław Paczyna (1). 

Polska – Białoruś 10:17 (6:9)

Gruzini i Słowacy grają dalej

Już po dwóch kolejkach było wiadomo, że z grupy B do Mistrzostw Europy awansują Gruzini i Słowacy. Na zakończenie rozgrywek grupowych mieliśmy bardzo wyrównany pojedynek pomiędzy tymi zespołami, który ostatecznie wygrali gospodarze. Mecz stał na wysokim poziomie, a Gruzini wygrali tylko 18:16. Trzecie miejsce po zwycięstwie z Polakami zajęli Białorusini. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...