Ważne zwycięstwo Panthers Wrocław w domowym meczu z Berlin Thunder

Strona głównaInneWażne zwycięstwo Panthers Wrocław w domowym meczu z Berlin Thunder

Zawodnicy Panthers Wrocław odnieśli cenne zwycięstwo przed własną publicznością z Berlin Thunder i zachowali szansę na awans do fazy play-off European League of Football. Spotkanie zakończyło się wynikiem 15:12. Zespół z Wrocławia w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatnim meczu fazy zasadniczej Panthers Wrocław zagrają na wyjeździe z węgierskim Fehervar Enthroners.

Ważne zwycięstwo z Berlin Thunder

Gracze futbolu amerykańskiego z Panthers Wrocław musieli wygrać w sobotę z Berlin Thunder, aby zachować szanse na awans do fazy play-off European League of Football. Choć nie udało się wygrać z dużą przewagą, to jednak cieszy zwycięstwo. Tym samym wrocławianie mają jeszcze szanse na awans, ale aby tak się stało, musi zostać spełnionych kilka warunków.

Spotkanie we Wrocławiu rozpoczęło się bardzo spokojnie. Na Stadionie Olimpijskim w pierwszej kwarcie nie oglądaliśmy żadnych zdobyczy punktowych. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście z Berlina, którzy wygrali 6:0 i zbliżyli się do zwycięstwa. Na szczęście po przerwie oglądaliśmy przebudzenie gospodarzy. Gracze Panthers Wrocław wygrali trzecią kwartę 12:0 i wyszli na prowadzenie 12:6. O końcowym wyniku decydowała ostatnia odsłona. Berlin Thunder doprowadziło do remisu 12:12. Na szczęście w końcówce gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się wynikiem 15:12. To siódme zwycięstwo wrocławian w tej edycji European League of Football.

Panthers Wrocław – Berlin Thunder 15:12 (0:0, 0:6, 12:0, 3:6)

Są szanse na awans

Po domowym zwycięstwie z Berlin Thunder zawodnicy Panthers Wrocław zachowali szansę na awans do play-off. Aby tak się stało, muszą wygrać 3 września na wyjeździe z węgierskim Fehervar Enthroners i liczyć na to, że Berlin Thunder przegra jeszcze z Leipzig Kings lub Hamburg Sea Devils. Fani z Wrocławia liczą przede wszystkim na mocny zespół z Hamburga, który stać na pokonanie Thunder. Losy awansu rozstrzygną się na początku września.