Wielki sukces Bartłomieja Mroza. Polak zdobył brązowy medal podczas Iberdola Spanish Para-Badminton International 2022

Strona głównaInneWielki sukces Bartłomieja Mroza. Polak zdobył brązowy medal podczas Iberdola Spanish Para-Badminton...

Duży sukces odniósł nasz paraolimpijczyk Bartłomiej Mróz, który w zawodach badmintonowych Iberdola Spanish Para-Badminton International 2022 zdobył brązowy medal w swojej kategorii. Polak przegrał dopiero w półfinale, gdzie po trzysetowym thrillerze musiał uznać wyższość Francuza Merila Loquette. W turnieju udział wzięły również Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel, jednak poszło im nieco gorzej. Zawody rozegrano w położonej na południu Hiszpanii Cartagenie. 

Dobry start polskiego zawodnika

Bez dwóch zdań 28-letni Bartłomiej Mróz start w turnieju Iberdola zaliczy do udanych. W fazie grupowej pokonał Hindusa Raja Kumara, który musiał zrezygnować z gry przy stanie 11:4 w pierwszym secie dla Polaka. Niestety Hindus narzekał na problemy zdrowotne i nie był w stanie kontynuować gry. Zwycięstwo pozwoliło Bartłomiejowi Mrozowi na awans do ćwierćfinału. Tam Polak miał szczęśliwy los i awansował do półfinału bez gry. 

Na tym etapie przeciwnikiem naszego zawodnika był doświadczony Francuz Meril Loquette. Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszego seta 21:17 wygrał Bartłomiej Mróz, jednak rywal zdołał powrócić do gry i odwrócić losy meczu. Kolejne dwa sety padły łupem Francuza i to on awansował do wielkiego finału, gdzie ostatecznie przegrał z Japończykiem Taiyo Imaiem. Polak na co dzień trenuje w zespole BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle i występuje w kategorii SU5. Niedawno nasz paraolimpijczyk przedłużył współpracę sponsorską z Grupą Azoty. Sportowiec współpracuje z potentatem chemicznym już od 15. lat. 

Słabsze występy Polek

W kategorii kobiet SH6 udział wzięły Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel. Obie w turnieju singlowym odpadły już w fazie grupowej. Daria Bujnicka przegrała z Carmen Giulianą Povedą Flores z Peru, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju oraz z Yasminą Eissą z Egiptu. Oliwia Szmigiel w singlu okazała się gorsza od Rosjanki Iriny Borysowej i od Hinduski Nithyi Sre Sumathy Sivan. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Singlowy finał Giny Feistel w Monastyrze

Gina Feistel dotarła do finału turnieju singlowego Magic Tours by FTT w Monastyrze z Tunezji. Niestety tam musiała uznać wyższość Francuzki Diany Martynov. Mecz...

Gina Feistel z tytułem deblowym w turnieju Magic Tours by FTT w Monastyrze

Gina Feistel kapitalnie spisuje się w tunezyjskim Monastyrze. Polka sięgnęła po tytuł deblowy w turnieju Magic Tours by FTT rangi ITF W15. Dokonała tego...