Wielki sukces Bartłomieja Mroza. Polak zdobył brązowy medal podczas Iberdola Spanish Para-Badminton International 2022

Strona głównaInneWielki sukces Bartłomieja Mroza. Polak zdobył brązowy medal podczas Iberdola Spanish Para-Badminton...

Duży sukces odniósł nasz paraolimpijczyk Bartłomiej Mróz, który w zawodach badmintonowych Iberdola Spanish Para-Badminton International 2022 zdobył brązowy medal w swojej kategorii. Polak przegrał dopiero w półfinale, gdzie po trzysetowym thrillerze musiał uznać wyższość Francuza Merila Loquette. W turnieju udział wzięły również Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel, jednak poszło im nieco gorzej. Zawody rozegrano w położonej na południu Hiszpanii Cartagenie. 

Dobry start polskiego zawodnika

Bez dwóch zdań 28-letni Bartłomiej Mróz start w turnieju Iberdola zaliczy do udanych. W fazie grupowej pokonał Hindusa Raja Kumara, który musiał zrezygnować z gry przy stanie 11:4 w pierwszym secie dla Polaka. Niestety Hindus narzekał na problemy zdrowotne i nie był w stanie kontynuować gry. Zwycięstwo pozwoliło Bartłomiejowi Mrozowi na awans do ćwierćfinału. Tam Polak miał szczęśliwy los i awansował do półfinału bez gry. 

Na tym etapie przeciwnikiem naszego zawodnika był doświadczony Francuz Meril Loquette. Spotkanie było bardzo wyrównane. Pierwszego seta 21:17 wygrał Bartłomiej Mróz, jednak rywal zdołał powrócić do gry i odwrócić losy meczu. Kolejne dwa sety padły łupem Francuza i to on awansował do wielkiego finału, gdzie ostatecznie przegrał z Japończykiem Taiyo Imaiem. Polak na co dzień trenuje w zespole BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle i występuje w kategorii SU5. Niedawno nasz paraolimpijczyk przedłużył współpracę sponsorską z Grupą Azoty. Sportowiec współpracuje z potentatem chemicznym już od 15. lat. 

Słabsze występy Polek

W kategorii kobiet SH6 udział wzięły Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel. Obie w turnieju singlowym odpadły już w fazie grupowej. Daria Bujnicka przegrała z Carmen Giulianą Povedą Flores z Peru, która ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju oraz z Yasminą Eissą z Egiptu. Oliwia Szmigiel w singlu okazała się gorsza od Rosjanki Iriny Borysowej i od Hinduski Nithyi Sre Sumathy Sivan. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...