STS KOD PROMOCYJNY

Wiktoria Adamek i Paweł Śmiłowski przegrali w finale miksta podczas ORLEN Polish Open 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneWiktoria Adamek i Paweł Śmiłowski przegrali w finale miksta podczas ORLEN Polish...

Ze znakomitej strony podczas rozgrywanego w Arłamowie turnieju ORLEN Polish Open 2022 w badmintonie zaprezentowała się para mieszana Wiktoria Adamek i Paweł Śmiłowski. Polacy dotarli do finału, gdzie ostatecznie musieli uznać wyższość pary z Tajwanu Ye Hong Wei i Lee Chia Hsin. W pozostałych konkurencjach Polakom poszło znacznie gorzej, jednak w turniejach głównych oglądaliśmy ich dość liczne grono. 

Nieznaczna porażka w finale

Wiktoria Adamek i Paweł Śmiłowski już kolejny raz pokazali się z dobrej strony podczas turnieju badmintonowego. Nasza para mieszana dotarła do wielkiego finału, gdzie nieznacznie przegrała z reprezentantami Tajwanu Ye Hong Wei i Lee Chia Hsin. W drodze do finału Polacy pokonali w półfinale Słoweńców Nikę Arih i Mihę Ivancić. Wcześniej Polacy okazali się lepsi m.in. od Hindusów Nithin H.V. i Rutaparny Panda. W drugiej rundzie wygrali z kolei z inną polską parą mieszaną Julią Stankiewicz i Arkadiuszem Dydyńskim. Wśród par mieszanych oglądaliśmy jeszcze: Julię Piwowar i Jana Franczaka, Dominikę Kwaśnik i Wiktora Treckiego, Darię Zimnoł i Piotra Heinke, Paulinę Hankiewicz i Jakuba Melaniuka, Karolinę Władzińską i Szymona Stokfisza, Magdalenę Świerczyńską i Roberta Cybulskiego, Olgę Mikszę i Przemysława Szydłowskiego oraz Michała Rogalskiego w parze z Czeszką Terezą Svabikową. 

Słabsze wyniki pozostałych reprezentantów Polski

Jedynym naszym zawodnikiem w turnieju głównym singla mężczyzn był Michał Rogalski, który już w pierwszej rundzie odpadł z Hindusem Alapem Mishrą. Wśród kobiet na etapie pierwszej rundy z turniejem pożegnały się singlistki Maja Janko i Weronika Górniak. Pierwsza uległa Kanadyjce Rachel Chan, a druga Hindusce Rituparnie Das. 

W męskim deblu najdalej zaszli Szymon Stokfisz z Adrianem Krawczykiem oraz Przemysław Szydłowski z Miłoszem Bochatem. Obie pary pożegnały się z turniejem na ćwierćfinale. Pozostałym duetom poszło znacznie gorzej. Na ćwierćfinale zmagania zakończyły także trzy pary deblowe kobiet: Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak, Daria Zimnoł i Anna Czuchra oraz Joanna Podedworny i Paulina Hankiewicz.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...