STS KOD PROMOCYJNY

Wysoka porażka Polaków z Gruzinami w eliminacjach Mistrzostw Europy w piłce wodnej. Biało-czerwoni bez szans na awans

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneWysoka porażka Polaków z Gruzinami w eliminacjach Mistrzostw Europy w piłce wodnej....

Reprezentanci Polski ponieśli drugą porażkę w eliminacjach do Mistrzostw Europy w piłce wodnej. W swoim drugim spotkaniu eliminacyjnym podopieczni trenera Donata Oleksowa bardzo wysoko przegrali z Gruzinami, którzy są gospodarzami turnieju. Ostatecznie Polacy rzucili tylko jedną bramkę rywalom i nie mają już żadnych szans na awans do turnieju głównego. Zwycięstwo sprawiło, że Gruzini są już pewni awansu dalej. Mecz zakończył się porażką Polaków 1:22. 

Polacy bez szans z faworyzowanymi rywali

W meczu z Gruzinami Polacy stanęli pod ścianą. Po wysokiej porażce ze Słowakami musieli w przekonującym stylu pokonać Gruzinów, aby zachować szanse na awans dalej. Niestety to się nie udało i zgodnie z przewidywaniami bukmacherów i ekspertów wygrali gospodarze turnieju rozgrywanego w Tbilisi. Pełna dominacja Gruzinów była widoczna w pierwszej kwarcie, którą wygrali 8:0. Już wtedy było wiadomo, że skonstruowana w ostatnich tygodniach reprezentacja Polski będzie bez żadnych szans z bardziej utytułowanymi rywalami. W drugiej kwarcie meczu Polacy rzucili jedyną bramkę autorstwa Aleksandra Ozgi. Ostatecznie do przerwy był wynik 1:15. 

Po przerwie obraz gry dużo się nie zmienił. Gruzini wyraźnie zwolnili, dzięki czemu obrona Polaków była bardziej szczelna. W trzeciej kwarcie widzieliśmy tylko dwie bramki autorstwa gospodarzy. Czwarta kwarta to dalszy popis Gruzinów, którzy nie dopuszczali Polaków do dobrych sytuacji strzeleckich. Ostatecznie tę część gry Gruzini wygrali 5:0 i cały mecz 22:1. Zgodnie z przewidywaniami Polacy przegrali z faworytami i stracili jakiekolwiek szanse na awans do turnieju głównego. W ostatnim meczu grupowym Polacy zmierzą się w niedzielę 20 lutego z Białorusinami i będzie to mecz o zajęcie 3. miejsca w grupie B, w której awans wywalczyli sobie Gruzini i Słowacy. 

Polska – Gruzja 1:22 (1:15) 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...