Wysokie miejsce Natalii Dominiak w finale Pucharu Świata w Kairze w pięcioboju nowoczesnym. Polka zajęła 5 miejsce

Strona głównaInneWysokie miejsce Natalii Dominiak w finale Pucharu Świata w Kairze w pięcioboju...

Reprezentantka Polski Natalia Dominiak zajęła 5. miejsce w finale Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, który został rozegrany w egipskim Kairze. Co ciekawe, podczas zawodów po raz pierwszy obowiązywała formuła, która pojawi się na zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Polka od początku plasowała się w ścisłej czołówce i udowadniała swoją wysoką formę. Ostatecznie zawody wygrała Włoszka Elena Micheli przed Węgierką Michelle Gulyas i Brytyjką Emmą Whitaker. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Ewę Pydyszewską, która odpadła w półfinale. 

Równy i dobry start Natalii Dominiak

Od początku rywalizacji w Kairze z dobrej pokazywała się Natalia Dominiak. Do półfinału awansowała z 17. miejsca. W drodze do tego wyniku wygrała 11 starć w szermierce, uzyskała na pływalni czas 2:24.74 i dobrze pobiegła, co dało jej 17. wynik eliminacji. Ewa Pydyszewska w eliminacjach zaprezentowała się ciut lepiej i do półfinału awansowała z 11. wynikiem. Ostatecznie w półfinałach lepiej zaprezentowała się Natalia Dominika, która awansowała do ścisłego finału. Na tym etapie z finałem Pucharu Świata w Kairze pożegnała się Ewa Pydyszewska. 

W finałowej rywalizacji Natalia Dominiak rozpoczęła od zdobycia dodatkowego punktu podczas rundy bonusowej w szermierce. Nieco gorzej poszło jej na pływalni, ale straty zaczęła odrabiać na parkourze. Polka komplet punktów zdobyła w jeździe konnej, gdzie plasowała się w ścisłej czołówce. Ciekawie oglądało się finałowy laser run. Polka stopniowo plasowała się coraz wyżej i w tej konkurencji miała 6. wynik. Ostatecznie pozwoliło jej to na zajęcie 5. miejsca w trakcie finału. To kolejny dobry start w wykonaniu reprezentantki Polski. 

Zwycięstwo Eleny Micheli z niewielką przewagą

Zawody wygrała Włoszka Elena Micheli, która o dwie sekundy wyprzedziła Michelle Gulyas z Węgier. Na trzecim miejscu uplasowała się Brytyjka Emma Whitaker, która do zwyciężczyni straciła 8 sekund. Przed Polką znalazła się jeszcze Francuzka Elodie Clouvel. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...