Wysokie zwycięstwo Panthers Wrocław na zakończenie sezonu w ELF

Strona głównaInneWysokie zwycięstwo Panthers Wrocław na zakończenie sezonu w ELF

Zespół futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław efektownie zakończył swoją tegoroczną przygodę z europejskimi pucharami. Choć wrocławianie już kilka tygodni temu stracili szansę na awans do fazy pucharowej, to jednak do końca grali na 100%. Efektem tego jest przekonujące zwycięstwo 42:6 z Vienna Vikings. Triumf przed własną publicznością sprawił, że zespół z Wrocławia zakończył rozgrywki z pięcioma zwycięstwami i siedmioma porażkami. Niewiele brakło do tego, by grać dalej.

Świetny początek wrocławskich panter

Przed rozpoczęciem tego meczu zdecydowanymi faworytami byli gracze Panthers Wrocław. Przeciwnicy do tej pory wygrali tylko jedno spotkanie i tym razem nie powiększyli swojego dorobku. Wrocławianie od pierwszych minut byli stroną dominująca i bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Pierwsza kwarta to prawdziwy popis gospodarczy, którzy prowadzili 14:0. W drugiej kwarcie podtrzymali wysokie tempo gry i wciąż byli stroną, która dyktowała warunki gry. Zespół Wikingów z Wiednia nie potrafił znaleźć sposobu na szczelną defensywę gospodarzy oraz dobrą skuteczność formacji ataku wrocławian. Ostatecznie druga kwarta to ponowne 14:0 i na przerwę Pantery schodziły przy prowadzeniu 28:0

Potwierdzenie przewagi w drugiej połowie

Druga część gry była spokojniejsza i bardziej wyrównana. Wciąż jednak na czele pozostawali zawodnicy z Wrocławia, którzy przeprowadzali więcej skutecznych ataków. W trzeciej kwarcie ponownie nie stracili punktu i wygrali tę część 6:0. Pierwsze punkty zespół z Austrii zdobył dopiero w ostatniej kwarcie. Wówczas podreparowali swój bilans i zdobyli sześć oczek, jednak wrocławianie odpowiedzieli na to ośmioma punktami. Dzięki temu swój udział w rozgrywkach European League of Football zakończyli efektownym zwycięstwem. Panthers Wrocław wezmą udział w kolejnej edycji ELF, która wystartuje już za kilka miesięcy. Trzymamy kciuki za to, aby wówczas zagrali z lepszym skutkiem

Panthers Wrocław — Vienna Vikings 42:6 (14:0, 14:0, 6:0, 8:6)