STS KOD PROMOCYJNY

Zawodnicy Gwiazdy Bydgoszcz poszli za ciosem. Przekonująca wygrana z El Nino Praga

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneZawodnicy Gwiazdy Bydgoszcz poszli za ciosem. Przekonująca wygrana z El Nino Praga

Tenisiści stołowy Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz poszli za ciosem i wygrali 3:0 z SF SKK El Nino Praga z Czech. To drugi mecz polskiego zespołu w grupie C w ramach II rundy Pucharu Europy ETTU. Dzięki temu bydgoszczanie są już blisko awansu do III rundy rozgrywek. Punkty dla Gwiazdy w meczu z Czechami wywalczyli: Leonardo Mutti, Vladislav Ursu i Artur Grela. Na zakończenie turnieju w Rumunii polski zespół zagra z De Boer Taverzo z Holandii.

Pewne zwycięstwo i awans o krok 

W drugiej kolejce grupy C II rundy Pucharu Europy ETTU spotkały się drużyny, które wygrały swoje pierwsze mecze. Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz rywalizował z SF SKK El Nino Praga z Czech. W przypadku zwycięstwa polski zespół zbliżyłby się do awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Jako pierwszy przy stole pojawił się Włoch Leonardo Mutti. Przegrał pierwszego seta  z Tomasem Konecnym, jednak później spisał się doskonale. Wygrał 3:1 i wyprowadził Gwiazdę na prowadzenie 1:0. 

Drugim zawodnikiem zespołu z Bydgoszczy był Mołdawianin Vladislav Ursu. Tenisista ten zdominował swojego rywala. Jiri Vrablik był bez szans i skończyło się 3:0. Najwięcej emocji mieliśmy w trzecim spotkaniu. Artur Grela rywalizował z Jakubem Zelenką. Prowadził już 2:0, jednak rywal doprowadził do remisu 2:2. W piątej partii było już 0:1 i 3:4 dla Czecha, jednak ostatnie słowo należało do Polaka. Artur Grela wygrał 6:4, dzięki czemu zapewnił Polskiemu Cukrowi Gwieździe Bydgoszcz cenne zwycięstwo 3:0. Zespół ten jest już o włos od awansu do kolejnej rundy. 

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – SF SKK El Nino Praga 3:0

Na zakończenie mecz z Holendrami

Po dwóch meczach rozegranych w Rumunii Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz ma komplet zwycięstw. Ostatni mecz w grupie C bydgoszczanie zagrają w niedzielę o 18:00. Wówczas zmierzą się z De Boer Taverzo z Holandii. Zawodnicy polskiego zespołu będą faworytami do zwycięstwa. W zależności od wyników w innych spotkaniach, Gwiazda Bydgoszcz jeszcze przed starciem z Holendrami może być pewna awansu do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Europy ETTU. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...