STS KOD PROMOCYJNY

Znamy kadrę Polski na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Do RPA uda się siedmioro biało-czerwonych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneZnamy kadrę Polski na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Do RPA uda...

Łącznie siedmioro biało-czerwonych uda się na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym w RPA. W tym roku zmagania odbędą się w dniach 20-28 maja w Durbanie. W ostatnich miesiącach zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe, które następnie dawały prawo startu w wybranych konkurencjach. Dzięki temu w RPA zobaczymy: Natalię Bajor, Katarzynę Węgrzyn, Annę Węgrzyna, Macieja Kubika, Jakuba Dyjasa, Samuela Kulczyckiego i Marka Badowskiego. 

Czwórka w grze pojedynczej 

Władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego do RPA wyślą siedmioosobową reprezentację oraz sztab szkoleniowy. W turniejach gry pojedynczej Polskę będzie reprezentowało czworo zawodników. Wśród kobiet są to Natalia Bajor i Anna Węgrzyn, a wśród mężczyzn Jakub Dyjas i Maciej Kubik. Najwyżej w indywidualnych rankingach jest Natalia Bajor, która obecnie zajmuje 54. miejsce. To sprawia, że biało-czerwoni nie są stawiani w gronie faworytów do walki o czołowe miejsca. W ostatnim czasie Natalia Bajor udowadniała jednak, że stać ją na wyrównaną walkę ze światową czołówką. Póki piłeczka w grze, wszystko jest możliwe. 

Pięcioro reprezentantów w grze podwójnej 

Łącznie pięcioro reprezentantów Polski weźmie udział w turniejach gry podwójnej. Wśród pań duet stworzą siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. W rywalizacji deblistów Polskę reprezentować będą Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, a także Jakub Dyjas w parze z Cedriciem Nuytinckiem z Belgii. Na turnieju w RPA liczymy również na dobre występy Polaków w mikście. Tam zobaczymy dwie polskie pary: Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki oraz Natalia Bajor i Marek Badowski. 

W tym roku jeszcze Igrzyska Europejskie

Dla biało-czerwonych udział w mistrzostwach świata w RPA to kolejny ważny start. Z pewnością powalczą tam o dobre rezultaty. Mecze warto potraktować także jako formę przygotowań do Igrzysk Europejskich, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Krakowie. Tam również będziemy oglądać liczne grono reprezentantów Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Wydarzenia sportowe w Polsce w 2024. Co odbędzie się nad Wisłą?

Co roku w Polsce organizowane są ważne wydarzenia sportowe o charakterze międzynarodowym. Tak samo będzie w 2024 roku. Już teraz warto zapisać sobie w...