Znamy kadrę Polski na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Do RPA uda się siedmioro biało-czerwonych

Strona głównaInneZnamy kadrę Polski na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym. Do RPA uda...

Łącznie siedmioro biało-czerwonych uda się na Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym w RPA. W tym roku zmagania odbędą się w dniach 20-28 maja w Durbanie. W ostatnich miesiącach zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe, które następnie dawały prawo startu w wybranych konkurencjach. Dzięki temu w RPA zobaczymy: Natalię Bajor, Katarzynę Węgrzyn, Annę Węgrzyna, Macieja Kubika, Jakuba Dyjasa, Samuela Kulczyckiego i Marka Badowskiego. 

Czwórka w grze pojedynczej 

Władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego do RPA wyślą siedmioosobową reprezentację oraz sztab szkoleniowy. W turniejach gry pojedynczej Polskę będzie reprezentowało czworo zawodników. Wśród kobiet są to Natalia Bajor i Anna Węgrzyn, a wśród mężczyzn Jakub Dyjas i Maciej Kubik. Najwyżej w indywidualnych rankingach jest Natalia Bajor, która obecnie zajmuje 54. miejsce. To sprawia, że biało-czerwoni nie są stawiani w gronie faworytów do walki o czołowe miejsca. W ostatnim czasie Natalia Bajor udowadniała jednak, że stać ją na wyrównaną walkę ze światową czołówką. Póki piłeczka w grze, wszystko jest możliwe. 

Pięcioro reprezentantów w grze podwójnej 

Łącznie pięcioro reprezentantów Polski weźmie udział w turniejach gry podwójnej. Wśród pań duet stworzą siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. W rywalizacji deblistów Polskę reprezentować będą Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, a także Jakub Dyjas w parze z Cedriciem Nuytinckiem z Belgii. Na turnieju w RPA liczymy również na dobre występy Polaków w mikście. Tam zobaczymy dwie polskie pary: Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki oraz Natalia Bajor i Marek Badowski. 

W tym roku jeszcze Igrzyska Europejskie

Dla biało-czerwonych udział w mistrzostwach świata w RPA to kolejny ważny start. Z pewnością powalczą tam o dobre rezultaty. Mecze warto potraktować także jako formę przygotowań do Igrzysk Europejskich, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Krakowie. Tam również będziemy oglądać liczne grono reprezentantów Polski. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....