STS KOD PROMOCYJNY

Dawid Godziek wygrał 2. edycję Red Bull Roof Ride w Katowicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDawid Godziek wygrał 2. edycję Red Bull Roof Ride w Katowicach

Po raz drugi w karierze Dawid Godziek wygrał prestiżowe zawody Red Bull Roof Ride w Katowicach. Polak w finale zdobył 94,25 punktu, co dało mu pierwsze miejsce. Osiągnął to dzięki fenomenalnemu trikowi cashroll z 16-metrowego zeskoku. Wykonał go jako pierwszy na świecie. Zawody MTB slopestyle w Katowicach stały na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji oglądaliśmy 28. zawodników. Tuż za podium zmagania ukończył Szymon Godziek.

Dokonał tego jako pierwszy 

Zawody Red Bull Roof Ride w Katowicach zgromadziły przy trasie około 20 tysięcy kibiców. To tylko potwierdza, jak dużą popularnością cieszy się w Polsce widowiskowa odmiana kolarstwa MTB slopestyle. Trasa przygotowana przez organizatorów była bardzo wymagająca. Na starcie stanęło 28. zawodników, a wśród nich bracia Godziek, którzy przed własną publicznością chcieli powalczyć o miejsce na podium, a nawet o zwycięstwo. 

Do finałów awansowało 12. zawodników. W sobotnim finale najlepiej zaprezentował się Dawid Godziek. Rowerzysta z Suszca zdecydował się na wykonanie bardzo odważnego triku. Polak skoczył z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego 16 metrów w dół. Tym samym wykonał tego typu cashroll jako pierwszy na świecie. Nie uszło to uwadze sędziów. Za swój przejazd Dawid Godziek otrzymał 94,25 punkt. Dzięki temu wygrał 2. edycję zawodów Red Bull Roof Ride w Katowicach. W ten sposób obronił tytuł, który wywalczył podczas 1. edycji rozgrywanej w 2021 roku. 

Kto jeszcze stanął na podium?

Drugie miejsce w Red Bull Roof Ride w Katowicach zajął Brytyjczyk Jake Atkinson (91,87 pkt.), który wcześniej wygrał kwalifikacje. Na trzecim miejscu podium stanął Kanadyjczyk Chance Moore (89,50 pkt.). Niewiele do podium zabrakło drugiemu z braci Godziek. Ostatecznie Szymon Godziek zajął czwarte miejsce z dorobkiem 88,56 punktu. To tylko o 0,94 pkt mniej, niż trzeci Chance Moore. Było bardzo blisko tego, aby dwóch Polaków znalazło się w najlepszej trójce Red Bull Roof Ride w Katowicach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...