STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma trzecia w generalce Itzulia Women 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma trzecia w generalce Itzulia Women 2023

Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing utrzymała trzecie miejsce klasyfikacji generalnej i stanęła na podium wyścigu Itzulia Women 2023. To hiszpański klasyk, który zaliczany jest do kobiecego World Touru. Polka na pierwszym etapie zajęła trzecie miejsce. Na dwóch kolejnych finiszowała kolejno czwarta i piąta. Dzięki temu utrzymała miejsce na podium i zaledwie o sekundę wyprzedziła czwartą Kanadyjkę Olivię Baril z UAE Team ADQ. 

Spory sukces Kasi Niewiadomej 

Dla najlepszej polskiej kolarki ostatnich lat to kolejny międzynarodowy sukces. Przyzwyczaiła już nas do tego, że stać ją na wyrównaną walkę z najlepszymi zawodniczkami w peletonie. Tak też było na Itzulia Women 2023. Na pierwszym etapie z Etxeberrii do Markiny-Xemein Polka zajęła trzecie miejsce. Drugi odcinek wyścigu prowadził ze stolicy Kraju Basków Vitoria-Gasteiz do Amurrio. Tu również Polka do końca pozostawała w walce o czołowe pozycje. Ostatecznie dojechała w pierwsze grupie na czwartym miejscu. 

Przed trzecim i ostatnim etapem Katarzyna Niewiadoma zajmowała trzecie miejsce w generalce. Celem było jego utrzymanie. To się udało, choć nie było o to łatwo. Ostatni etap rozgrywał się w okolicach San Sebastian. Polka jechała równo i pilnowała czołowej grupki. Dojechała na piątej pozycji i zmierzono jej taki sam czas, jak Kanadyjce Olivii Baril. Dzięki temu Katarzyna Niewiadoma wyprzedziła ją o sekundę w klasyfikacji generalnej i zajęła trzecie miejsce w Itzulia Women 2023. Wyścig wygrała Szwajcarka Marlen Reusser z Team SD Worx, która zdecydowała się na solowy atak. Dzięki temu rzutem na taśmę wyprzedziła swoją koleżankę z zespołu Holenderkę Demi Vollering. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

Na koniec Itzulia Women 2023 na 55. miejscu sklasyfikowana została Karolina Perekitko z Team Groupe Abadie. Niestety w trakcie zmagań z peletonu musiały wycofać się: Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team i Alicja Ulatowska z Soltec Team. Katarzyna Niewiadoma kolejny raz potwierdziła swoją klasę. Polka powinna liczyć się w walce o zwycięstwa w innych prestiżowych startach w tym roku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...