STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma trzecia na czwartym etapie Simac Ladies Tour 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma trzecia na czwartym etapie Simac Ladies Tour 2023

Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing potwierdziła dobrą dyspozycję i zajęła trzecie miejsce na czwartym etapie wyścigu Simac Ladies Tour 2023. Holenderski klasyk rozgrywany jest po raz 25. w historii i zaliczany jest do World Touru. Polka znakomicie zaprezentowała się na odcinku w okolicach miejscowości Valkenburg. Do końca walczyła o zwycięstwo, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość dwóch zawodniczek z Team SD Worx.

Najtrudniejszy etap w wyścigu 

Na sobotę zaplanowano czwarty, czyli przedostatni etap 25. edycji wyścigu Simac Ladies Tour w Holandii. Jednocześnie był to zdecydowanie najtrudniejszy odcinek tegorocznych zmagań. Peleton miał do pokonania ponad 131 kilometrów na trasie dookoła Valkenburga. Nie brakowało stromych podjazdów, w tym m.in. Cauberga, który jest doskonale znany z klasyka Amstel Gold Race. W takich warunkach kolejny raz w tym sezonie zaprezentowała się Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing.

Trzecie miejsce na etapie Katarzyny Niewiadomej 

Od początku tego etapu bardzo aktywna była Katarzyna Niewiadoma. Odjeżdżała z kolejnymi rywalkami, a w jedną z ucieczek zabrała się również Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind). Kluczowa akcja rozegrała się na podjeździe pod Cauberg. Na pedały mocno nacisnęła Katarzyna Niewiadoma, a w ślad za nią poszły Belgijka Lotte Kopecky i Holenderka Lorena Wiebes. Obie na co dzień startują w barwach Team SD Worx. 

Polka do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo, jednak tym razem lepsze okazały się rywalki. Etap padł łupem Lotte Kopecky, a Lorena Wiebes zajęła drugie miejsce. Katarzyna Niewiadoma finiszowała na trzeciej pozycji, co jest jej kolejnym sukcesem w tym sezonie. Z dobrej strony pokazały się również inne Polki, które zajmowały kolejno miejsca: 34. Marta Jaskulska, 54. Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) i 93. Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing). Świetna jazda Katarzyny Niewiadomej sprawiła, że awansowała na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Do podium traci 11 sekund, a do końca pozostał jeszcze jeden etap. W niedzielę peleton będzie rywalizował na trasie w okolicach Arnhem, która liczy ponad 150 kilometrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...