Katarzyna Niewiadoma trzecia na pierwszym etapie Itzulia Women

Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma trzecia na pierwszym etapie Itzulia Women

Katarzyna Niewiadoma pokazała się ze znakomitej strony i na pierwszym etapie prestiżowego Itzulia Women finiszowała na trzecim miejscu. Zawodniczka Canyon//SRAM Racing musiała uznać wyższość Holenderki Demi Vollering i Szwajcarki Marlen Reusser, które reprezentują Team SD Worx. Itzulia Women to trzyetapowy hiszpański klasyk, który zaliczany jest do najwyższej kategorii wyścigów kobiecych. Aktywna na etapie była Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team.

Świetna jazda Niewiadomej 

Wyścig Itzulia Women zaliczany jest do kobiecego World Touru. Najwyżej notowaną Polką na starcie pierwszego etapu była Katarzyna Niewiadoma i na trasie potwierdziła swoją dobrą formę. Odcinek był bardzo wymagający i prowadził z Etxebarrii do Markina-Xemein. Trasa liczyła ponad 122 kilometry. Zawodniczka Canyon//SRAM Racing jechała bardzo mądrze. Na decydującej wspinaczce pod Urkaregi długo jechała na kole Demi Vollering z Team SD Worx, jednak w końcu nie wytrzymała jej tempa. Polce pozostała walka o drugie miejsce. Ostatecznie na kresce lepsza od niej była jeszcze Szwajcarka Marlen Reusser z Team SD Worx. Polka finiszowała trzecia ze stratą 49. sekund do zwyciężczyni. Kilka sekund za reprezentantką Polski linię mety minęła utytułowana Holenderka Annemiek van Vleuten z Movistar Team.

Aktywna Aurela Nerlo

Na starcie wyścigu pojawiły sie łącznie cztery biało-czerwone. Aktywna była Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team, która w pewnym momencie złapała się w ucieczce z mistrzynią olimpijską Austriaczką Anną Kiesenhofer z Israel Premier Tech Roland. Nie udało im się dojechać do mety i zostały wchłonięte przez peleton. Aurela Nerlo zakończyła etap na 51. miejscu. Trzy pozycje wyżej znalazła się karolina Perekitko z Team Groupe Abadie. Niestety odcinka nie ukończyła Alicja Ulatowska z Soltec Team. 

Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy. W sobotę 13 maja peleton wyruszy ze stolicy Kraju Basków Vitorii-Gasteiz. Finisz zaplanowano w Amurrio. Trasa liczy ponad 133 kilometry. Liczymy na kolejny dobry występ reprezentantek Polski. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...