STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma trzecia na pierwszym etapie Itzulia Women

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma trzecia na pierwszym etapie Itzulia Women

Katarzyna Niewiadoma pokazała się ze znakomitej strony i na pierwszym etapie prestiżowego Itzulia Women finiszowała na trzecim miejscu. Zawodniczka Canyon//SRAM Racing musiała uznać wyższość Holenderki Demi Vollering i Szwajcarki Marlen Reusser, które reprezentują Team SD Worx. Itzulia Women to trzyetapowy hiszpański klasyk, który zaliczany jest do najwyższej kategorii wyścigów kobiecych. Aktywna na etapie była Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team.

Świetna jazda Niewiadomej 

Wyścig Itzulia Women zaliczany jest do kobiecego World Touru. Najwyżej notowaną Polką na starcie pierwszego etapu była Katarzyna Niewiadoma i na trasie potwierdziła swoją dobrą formę. Odcinek był bardzo wymagający i prowadził z Etxebarrii do Markina-Xemein. Trasa liczyła ponad 122 kilometry. Zawodniczka Canyon//SRAM Racing jechała bardzo mądrze. Na decydującej wspinaczce pod Urkaregi długo jechała na kole Demi Vollering z Team SD Worx, jednak w końcu nie wytrzymała jej tempa. Polce pozostała walka o drugie miejsce. Ostatecznie na kresce lepsza od niej była jeszcze Szwajcarka Marlen Reusser z Team SD Worx. Polka finiszowała trzecia ze stratą 49. sekund do zwyciężczyni. Kilka sekund za reprezentantką Polski linię mety minęła utytułowana Holenderka Annemiek van Vleuten z Movistar Team.

Aktywna Aurela Nerlo

Na starcie wyścigu pojawiły sie łącznie cztery biało-czerwone. Aktywna była Aurela Nerlo z Massi – Tactic Women Team, która w pewnym momencie złapała się w ucieczce z mistrzynią olimpijską Austriaczką Anną Kiesenhofer z Israel Premier Tech Roland. Nie udało im się dojechać do mety i zostały wchłonięte przez peleton. Aurela Nerlo zakończyła etap na 51. miejscu. Trzy pozycje wyżej znalazła się karolina Perekitko z Team Groupe Abadie. Niestety odcinka nie ukończyła Alicja Ulatowska z Soltec Team. 

Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy. W sobotę 13 maja peleton wyruszy ze stolicy Kraju Basków Vitorii-Gasteiz. Finisz zaplanowano w Amurrio. Trasa liczy ponad 133 kilometry. Liczymy na kolejny dobry występ reprezentantek Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...