STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Majka stracił koszulkę lidera i spadł na drugie miejsce w Tour of Slovenia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoRafał Majka stracił koszulkę lidera i spadł na drugie miejsce w Tour...

Na trzecim etapie Tour of Slovenia 2022 Rafał Majka musiał uznać wyższość klubowego kolegi Tadeja Pogacara i oddał mu koszulkę lidera wyścigu. Słoweniec wygrał etap z przewagą 11 sekund nad drugim Rafałem Majką. Tym samym Polak zanotował kolejny dobry start w tym sezonie, a na czele znalazło się dwóch zawodników UAE Team Emirates. Tak samo wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej. Na wysokim 15. miejscu etap ukończył Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. Pozostałym Polakom poszło znacznie gorzej. 

Rafał Majka już nie jest liderem

Zmiana lidera wyścigu Tour of Slovenia wydawała się być tylko kwestią czasu. Jeszcze przed startem zmagań głównym faworytem do zwycięstwa był Tadej Pogacar. Kolarz startuje przed własną publicznością i chce się napędzić przed zbliżającym się Tour de France. Widać to było na trzecim etapie Wyścigu Dookoła Słowenii, gdzie peleton rywalizował na trasie z Žalec do Celje. Gdy Pogacar nacisnął mocniej na pedały, to nie miał większych problemów z odjechaniem reszcie stawki i ostatecznie przeciął linię mety z przewagą 11 sekund nad drugim Rafałem Majką. To Polak był najbliżej nawiązania wyrównanej walki ze swoim klubowym kolegą. 

Drugie miejsce na etapie sprawiło, że Rafał Majka musiał pożegnać się z koszulką lidera wyścigu. Obecnie w klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce i traci do Tadeja Pogacara 7 sekund. Jest jednak bliski pozostania na podium, ponieważ nad trzecim w generalce Słoweńcem Domenem Novakiem z Bahrain-Victorious ma już 48 sekund przewagi.

Do końca zmagań pozostały już tylko dwa etapy. Na następnym kolarze będą rywalizować na trasie z Laško do Velika planina, która liczy ponad 152 kilometry. Start przedostatniego etapu Tour of Slovenia 2022 już w sobotę 18 czerwca. 

Marcin Budziński ponownie najlepszy z HRE Mazowsze Serce Polski

Ponownie najlepszym zawodnikiem ekipy HRE Mazowsze Serce Polski był Marcin Budziński. Tym razem ukończył etap na 15. miejscu ze stratą 47 sekund do Pogacara. Dalsze miejsca zajęli pozostali biało-czerwoni: Jakub Kaczmarek, Tomasz Budziński, Marceli Bogusławski, Adam Stachowiak, Piotr Brożyna i Alan Banaszek. W klasyfikacji generalnej Marcin Budziński przesunął się na 19. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...