STS KOD PROMOCYJNY

Rafał Majka wciąż liderem po 2. etapie Tour of Slovenia 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoRafał Majka wciąż liderem po 2. etapie Tour of Slovenia 2022

Rafał Majka pozostaje liderem wyścigu kolarskiego Tour of Slovenia 2022 po rozegraniu drugiego etapu. Zgodnie z przypuszczeniami o zwycięstwie w nim zadecydował finisz z peletonu, dzięki czemu reprezentant Polski nie zanotował start. Na metę wjechał jako 25. kolarz i w klasyfikacji generalnej o 6 sekund wyprzedza Domena Novaka ze Słowenii. Najlepszym z Polaków na 2. etapie Tour of Slovenia był Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. Zajął 12. miejsce. 

Spokojna jazda i liderowanie Rafała Majki 

Reprezentant Polski Rafał Majka na co dzień reprezentuje barwy UAE Team Emirates. Drugi etap tegorocznego Wyścigu Dookoła Słowenii był stosunkowo spokojny, a wszelkie próby ucieczek były kasowane przez peleton. W nim bardzo pewnie jechał Rafał Majka, który pilnował ewentualnych ataków potencjalnych rywali oraz jechał bardzo blisko lidera zespołu Słoweńca Tadeja Pogacara. To on jest głównym faworytem wyścigu, jednak nie jest wykluczone, że zwycięstwo sprzed nosa zgarnie mu Majka. Obaj traktują wyścig jako ostatnie przygotowania przed startem Tour de France. 

Rafał Majka zakończył etap w głównej grupie i zajął 25. miejsce. W klasyfikacji generalnej pozostaje liderem i o 6 sekund wyprzedza Słoweńca Domena Novaka z Bahrain-Victorious oraz o 8 sekund Tadeja Pogacara. Do końca zmagań jeszcze trzy etapy, a kolejny z nich zostanie rozegrany w piątek 17 czerwca. Peleton będzie rywalizował na trasie z Žalec do Celje, która liczy niespełna 145 kilometrów. 

Dobra jazda kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski

Poza Rafałem Majką w stawce oglądamy jeszcze siedmiu Polaków w barwach zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Na drugim etapie najlepszym z nich był Marcin Budziński, który zajął 12. miejsce i jako jedyny z teamu dojechał w czołowej grupie. Stratę 1:15 zanotowali: Tomasz Budziński, Marceli Bogusławski, Piotr Brożyna i Jakub Kaczmarek. Daleko w tyle pozostali Adam Stachowiak i Alan Banaszek. Marcin Budziński zajmuje 28. miejsce w generalce i tu także jest najlepszym z kolarzy z HRE Mazowsze Serce Polski.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...