Rafał Majka wciąż liderem po 2. etapie Tour of Slovenia 2022

Strona głównaKolarstwoRafał Majka wciąż liderem po 2. etapie Tour of Slovenia 2022

Rafał Majka pozostaje liderem wyścigu kolarskiego Tour of Slovenia 2022 po rozegraniu drugiego etapu. Zgodnie z przypuszczeniami o zwycięstwie w nim zadecydował finisz z peletonu, dzięki czemu reprezentant Polski nie zanotował start. Na metę wjechał jako 25. kolarz i w klasyfikacji generalnej o 6 sekund wyprzedza Domena Novaka ze Słowenii. Najlepszym z Polaków na 2. etapie Tour of Slovenia był Marcin Budziński z HRE Mazowsze Serce Polski. Zajął 12. miejsce. 

Spokojna jazda i liderowanie Rafała Majki 

Reprezentant Polski Rafał Majka na co dzień reprezentuje barwy UAE Team Emirates. Drugi etap tegorocznego Wyścigu Dookoła Słowenii był stosunkowo spokojny, a wszelkie próby ucieczek były kasowane przez peleton. W nim bardzo pewnie jechał Rafał Majka, który pilnował ewentualnych ataków potencjalnych rywali oraz jechał bardzo blisko lidera zespołu Słoweńca Tadeja Pogacara. To on jest głównym faworytem wyścigu, jednak nie jest wykluczone, że zwycięstwo sprzed nosa zgarnie mu Majka. Obaj traktują wyścig jako ostatnie przygotowania przed startem Tour de France. 

Rafał Majka zakończył etap w głównej grupie i zajął 25. miejsce. W klasyfikacji generalnej pozostaje liderem i o 6 sekund wyprzedza Słoweńca Domena Novaka z Bahrain-Victorious oraz o 8 sekund Tadeja Pogacara. Do końca zmagań jeszcze trzy etapy, a kolejny z nich zostanie rozegrany w piątek 17 czerwca. Peleton będzie rywalizował na trasie z Žalec do Celje, która liczy niespełna 145 kilometrów. 

Dobra jazda kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski

Poza Rafałem Majką w stawce oglądamy jeszcze siedmiu Polaków w barwach zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Na drugim etapie najlepszym z nich był Marcin Budziński, który zajął 12. miejsce i jako jedyny z teamu dojechał w czołowej grupie. Stratę 1:15 zanotowali: Tomasz Budziński, Marceli Bogusławski, Piotr Brożyna i Jakub Kaczmarek. Daleko w tyle pozostali Adam Stachowiak i Alan Banaszek. Marcin Budziński zajmuje 28. miejsce w generalce i tu także jest najlepszym z kolarzy z HRE Mazowsze Serce Polski.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...