Rafał Majka znów wśród najlepszych na 7. etapie Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceRafał Majka znów wśród najlepszych na 7. etapie Tour de France

Rafał Majka ponownie zajął wysokie miejsce w tegorocznej edycji Tour de France. Tym razem w wyścigu dookoła Francji zajął 20. miejsce i przez długi czas stanowił główne wsparcie dla lidera drużyny UAE Team Emirates Tadeja Pogaraca, który wygrał. Kolejnym z Polaków na mecie był Łukasz Owsian, który zajął 73. miejsce. Maciej Bodnar i Kamil Gradek ponownie przyjechali na podobnych pozycjach. Słoweniec Pogacar powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Majka wspiera Pogacara i idzie mu świetnie

W 109. edycji Tour de France Rafał Majka jedzie w roli głównego pomocnika Tadeja Pogacara. Słoweniec we francuskim klasyku zmierza po trzeci triumf z rzędu, a ewentualna rola Polaka w tym sukcesie będzie nie do przecenienia. Od jakiegoś czasu obaj zawodnicy UAE Team Emirates rozumieją się świetnie, czego efektem były wspólne treningi we Francji na kilka tygodni przed startem Tour de France. Teraz we właściwym wyścigu to potwierdzają. Rafał Majka długo utrzymywał się w gronie najlepszych kolarzy na 7. etapie i ostatecznie minął linię mety na 20. miejscu ze stratą 1:24. Dzięki temu awansował w generalce aż o 48. pozycji i jest 64.

Drugim z Polaków na 7. etapie był Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który dojechał na 73. miejscu. Stracił do Pogacara 7:50 i w generalce zajmuje 48. miejsce. Awansował o jedną lokatę i pozostaje najlepszym biało-czerwonym w stawce. Dalsze pozycje na etapie zajęli pozostali Polacy. Byli kolejno 141. Maciej Bodnar (TotalEnergies) i 142. Kamil Gradek (Bahrain – Victorious). W klasyfikacji generalnej na 142. miejscu jest Kamil Gradek, a na 148. Maciej Bodnar.

Kolejne zwycięstwo Pogacara

Słoweniec Tadej Pogacar wygrał drugi etap z rzędu na tegorocznym Tour de France. Tym razem na mecie wyprzedził Duńczyka Jonas Vingegaarda i Słoweńca Primoża Roglicia. Obaj występują w barwach Jumbo-Visma. W klasyfikacji generalnej Tadej Pogacar ma już 35 sekund przewagi nad Vingegaardem. Trzecie miejsce zajmuje Brytyjczyk Geraint Thomas z INEOS Grenadiers. Kolejny etap w sobotę 9 lipca. Peleton wystartuje na trasie Dole – Lausanne liczącej 186 kilometrów.