STS KOD PROMOCYJNY

Dobra jazda Macieja Bodnara na 3. etapie Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceDobra jazda Macieja Bodnara na 3. etapie Tour de France

Z solidnej strony na trzecim etapie Tour de France 2022 pokazał się Maciej Bodnar z TotalEnergies. Doświadczony Polak przyjechał w czołowej grupie i zajął 74. miejsce na etapie. Pozostałym biało-czerwonym poszło znacznie gorzej i zanotowali większe straty do klasyfikacji generalnej. Dopiero na 161. miejscu linię mety przeciął Rafał Majka. Zwycięzcą etapu rozgrywanego na zakończenie duńskich startów w Tour de France został Holender Dylan Groenewegen z ekipy Team BikeExchange – Jayco. Liderem pozostał Belg Wout van Aert.

Spokojna jazda Polaków

Polacy w tegorocznym Tour de France jadą w roli pomocników liderów swoich drużyn. Na trzecim etapie również wywiązywali się z tych ról. To odcinek, na którym zabrakło przestrzeni do tego, aby polscy kolarze próbowali swoich prób w ucieczkach lub na finiszu. Tym samym nie powinno nas martwić to, że zanotowali już pierwsze większe straty w klasyfikacji generalnej. Najlepiej spisał się Maciej Bodnar z TotalEnergies, który finiszował w peletonie i zajął 74. miejsce. Na 143. pozycji etap ukończył Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który stracił 39 sekund. Kolejny z debiutantów Kamil Gradek (Bahrain – Victorious) zajął 150. miejsce ze stratą 1:44. Najsłabiej poszło Rafałowi Majce z UAE Team Emirates. Doświadczony zawodnik minął linię mety na 161. miejscu ze stratą 3:27. W klasyfikacji generalnej po 3 z 21 etapów Polacy zajmują następujące miejsca: 111. Maciej Bodnar, 140. Łukasz Owsian, 145. Kamil Gradek, 162. Rafał Majka. 

Dylan Groenewegen wygrywa etap. Wout van Aert wciąż liderem

Trzeci etap zakończył się chaotycznym finiszem z grupy, gdzie najlepszy okazał się Holender Dylan Groenewegen z Team BikeExchange – Jayco. Drugie miejsce zajął Belg Wout van Aert z Jumbo-Visma, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu na etapie stanął kolejny z Belgów Jasper Philipsen z Alpecin-Deceuninck. Broniący tytułu Słoweniec Tadej Pogacar z UAE Team Emirates minął linię mety na 26. miejscu. Teraz przed kolarzami dzień przerwy na przeniesienie się do Francji. Kolejny etap zostanie rozegrany we wtorek 5 lipca z Dunkierki do Calais. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...