Słabsza postawa Polaków na 10. etapie Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceSłabsza postawa Polaków na 10. etapie Tour de France

Na 10. etapie 79. edycji Tour de France słabiej spisali się Polacy. Najlepiej poszło Rafałowi Majce, który stracił do najlepszych blisko 10 minut i ostatecznie zajął 64. miejsce. Najważniejszą informacją dnia związaną z zawodnikiem UAE Team Emirates była ta, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Na 73. miejscu ukończył Łukasz Owsian, a miejsca 119. i 134. zajęli kolejno Kamil Gradek i Maciej Bodnar. Etap wygrał Duńczyk Magnus Cort. 

Polacy tracą na 10. etapie

Choć Polacy nie liczą się w walce o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Tour de France 2022, to jednak na dzisiejszym etapie zanotowali straty. Rafał Majka ponownie wspierał Słoweńca Tadeja Pogacara i ostatecznie dojechał na 64. miejscu. Strata wyniosła blisko 10 minut i Polak w generalce spadł na 33. miejsce. Duże straty zanotował lider jego zespołu, który przyjechał blisko 9 minut za najlepszymi, jednak utrzymał prowadzenie w generalce. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic zajął 73. miejsce ze stratą ponad 11 minut.

W generalce spadł na 50. miejsce. Dalsze pozycje na etapie już tradycyjne zajęli Kamil Gradek z Bahrain – Victorious i Maciej Bodnar z TotalEnergies. Obaj stracili ponad 25 minut. Kamil Gradek był 119., a Maciej Bodnar 134. Zawodnicy plasują się na odległych miejscach w klasyfikacji generalnej. 

Majka pozytywny, ale jedzie dalej 

Rafał Majka otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, a informacja o tym pojawiła się w trakcie 10. etapu. Polak nie ma objawów oraz istnieje małe ryzyko zakaźności, dzięki czemu protokół UCI zezwala na jego start w dalszej części wyścigu. Zostanie z niego wycofany, gdy poczuje się gorzej. Szerzej sytuacje opisaliśmy w artykule poniżej. 

Cort z etapowym zwycięstwem

Duńczyk Magnus Cort z EF Education-EasyPost odniósł swoje upragnione zwycięstwo w tegorocznej edycji Tour de France. Na mecie wyprzedził Australijczyka Nicka Schultza z Team BikeExchange – Jayco oraz Hiszpana Luisa Leona Sancheza z Bahrain – Victorious. Rzutem na taśmę prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Tadej Pogacar. Słoweniec ma już tylko 11 sekund przewagi nad Niemcem Lennardem Kamną z BORA-hansgrohe oraz 29 sekund nad Duńczykiem Jonasem Vingegaardem z Jumbo-Visma. Kolejny etap Tour de France w środę 13 lipca. Kolarze będą walczyć na górskim etapie z Albertville do Col de Granon. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....